Wyjątkowy

Monitoring GPS

Dzięki aplikacji DS App Do każdego urządzenia DS system dołączamy wyjątkową aplikacja DS Locate. Masz Maca, androida, smartfona czy laptop - nieważne, nasz system monitoringu GPS chodzi na wszystkim.

Android AppApple App
Aplikacja DSLocate

Jak uzyskać dostęp do aplikacji ?

Kliknij w prawym górny rogu przycisk „Zaloguj”, następnie „Załóż konto” i uzupełnij dane, a na swojego maila otrzymasz link do aktywacji konta w aplikacji. Pobierz instrukcje

Monitoruj swoje pojazdy

To podstawowa zakładka w systemie monitoringu GPS - DSLocate zawierająca listę pojazdów, informacje o prędkości i położeniu pojazdu, jego statusie, poborze opłaty e-TOLL, a wkrótce także statystyki dzienne. Monitoring GPS stale nadzoruje ich stan, dzięki czemu możesz szybko sprawdzić najważniejsze kwestie.

Podgląd na mapie – lokalizacja GPS

Podstawową funkcją systemu monitoringu GPS DS Locate jest śledzenie floty pojazdów w czasie rzeczywistym. Chodzi tu o bieżącą kontrolę lokalizacji pojazdu, sprawdzanie czy pojazd aktualnie jest w ruchu, aktualny stan paliwa i prędkość, informacje o dzisiejszym pokonanym dystansie i czasie pracy, informacje o stanie urządzenia, dane dodatkowe: temperatura zmierzona przez czujniki, kontrola urządzenia zewnętrznego, dane z tachografu itd. dane te możemy podejrzeć na mapie. Każdy pojazd posiada indywidualną nazwę, dzięki czemu szybko zlokalizujesz ten, który Cię interesuje. Nasz monitoring GPS daje Ci wiele możliwości, które ułatwiają zarządzanie flotą Twoich pojazdów.

Archiwum tras

Z poziomu aplikacji DS Locate istnieje możliwość podglądu historycznych tras floty pojazdów. Dostęp do historii trasy jest jednomiesięczny, ale możliwe jest pobieranie danych na dysk lokalny i wtedy możemy mieć bezterminową historię tras.

Alarmy

W DS Locate dostępne są alarmy w formie powiadomień o braku nadawania sygnału od 15 minut. Jeśli monitoring GPS pojazdów nie działa prawidłowo lub z jakiegoś powodu nie wyśle informacji o swojej lokalizacji możesz otrzymać natychmiast informację i zareagować stosownie do sytuacji. Otrzymywanie powiadomień wymaga rejestracji w aplikacji DS Locate na stronie https://dslocate.datasystem.pl oraz pobrania aplikacji mobilnej. Wówczas możliwe jest otrzymywanie powiadomień push na aplikację mobilną oraz wiadomości e-mail na adres podany podczas rejestracji konta.

Monitoring opłat w czasie rzeczywistym

Funkcjonalność polegająca na możliwości kontrolowania w czasie rzeczywistym naliczania opłat w państwowym systemie e-TOLL. Gdy monitoring floty GPS wykryje, że auto porusza się po drogach płatnych, w prawym górnym rogu przy każdym aucie pojawia się czerwona ikonka e-TOLL. Po kliknięciu na ikonkę e-TOLL w okienku pojawia się informacja o wysokości pobranej opłaty po przejechaniu każdej wirtualnej bramownicy. W okienku widzimy także saldo na naszym koncie e-TOLL po pobraniu każdej opłaty. Dane o pobranych opłatach są pobieranie bezpośrednio z systemu Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki czemu możemy być pewni, że opłata za przejazd została faktycznie zaliczona przez KAS.

Możliwość blokowania wysyłania danych lokalizacyjnych do e-Toll

System monitoringu DS Locate umożliwia wyłączanie przesyłu danych do e-TOLL. Oznacza to, że po opuszczeniu drogi płatnej, poruszając się po drogach lokalnych, można zablokować wysyłanie danych do KAS. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku, kiedy na co dzień poruszamy się autem poniżej 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej, a okazjonalnie pojazd np. ciągnie przyczepę i wówczas DMC zestawu przekracza 3,5 tony. Wówczas jest zobowiązany do uiszczania opłaty za przejazd. W takim przypadku można zarejestrować pojazd z przyczepą na stronie rządowej etoll.gov.pl, a w przypadku faktycznego poruszania się takiego zestawu po drodze płatnej, należy zaznaczyć „Wysyłaj e-TOLL". Tego typu rozwiązanie znacząco ułatwia monitoring floty i zarządzanie nią.

Możliwość wysyłania danych do systemu SENT

W aplikacji DS Locate jest możliwość wysyłki danych do rejestru SENT (Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu). Przesył danych do rejestru SENT jest obowiązkowy dla przewoźników zajmujących się transportem towarów wrażliwych (np. paliwa, alkohol, tytoń). Przy okazji wdrożenia systemu e-TOLL, rejestr SENT funkcjonuje teraz w oparciu o Biznes ID. Zgłoszenie przewozu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Przy liście urządzeń, jest checkbox, którym możemy kontrolować wysyłanie danych do rejestru SENT.

Wyświetlanie Biznes ID i PIN

W prawym górnym rogu aplikacji naszego systemu monitoringu GPS pod ikonką kwadratu podane są wszystkie urządzenia. Przy każdym z nich wskazane jest Biznes ID oraz PIN, które są niezbędne do rejestracji pojazdu w państwowym systemie poboru opłat e-TOLL.

Statystyki dzienne

Zebrane przez nasz monitoring pojazdów statystyki informują o tym, co działo się z pojazdem w bieżącym dniu, do obecnej chwili. W tych statystykach znajdziemy takie informacje, jak łączny czas jazdy, postojów i parkowania, czas najdłuższego postoju, dystans, liczba uruchomień silnika, średnia prędkość.

Raport zestawienie

Pozwala w szybki sposób uzyskać zestawienie danych liczbowych dotyczących wszystkich pojazdów. W jednej tabeli możemy uzyskać informacje na temat pokonanych dystansów, czasów jazdy, średnich oraz maksymalnych prędkości, daty i godziny pierwszego uruchomienia, daty i godziny ostatniego wyłączenia. Dane w każdej chwili może wyeksportować do excela.

Lokalizacja na mapie Google

Dla osób, którym zależy aby lokalizować swój pojazd na mapach Google, przy każdym pojeździe na liście pojazdów dostępna jest specjalna ikonka. Po kliknięciu na nią pojazd pokazywany jest na mapie Google z włączonym szczegółowym zdjęciem satelitarnym.

FAQ

1. Czy poza e-TOLL lokalizatory mają jakieś inne funkcje?

2. Jak mogę zalogować się do aplikacji DS Locate i z niej korzystać?

3. Jakie są dostępne powiadomienia w aplikacji DSLocate dotyczące e-Toll?

4. Kiedy otrzymam dostęp do aplikacji mobilnej DSLocate?

5. Jakie urządzenie do lokalizowania pojazdów oferuje Data System?

6. Czy aplikacja DSlocate działa na urządzeniach mobilnych?

7. Jak wygląda procedura umawiania się na montaż systemu GPS?


DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.