Wyjątkowy

Monitoring GPS

Do każdego lokalizatora dołączamy wyjątkową i bezpłatną aplikację DSLocate. Masz Maca, iPhone, Androida, smartfon czy laptopa - nieważne, nasz system monitoringu GPS działa na każdym urządzeniu.

Android AppApple App
Aplikacja DSLocate

Jak uzyskać dostęp do aplikacji ?

Kliknij w prawym górny rogu przycisk „Zaloguj do DSLocate”, następnie „Załóż konto” i uzupełnij dane, a na swojego maila otrzymasz link do aktywacji konta w aplikacji DSLocate. Pobierz instrukcje

Monitoruj swoje pojazdy

To podstawowa zakładka w systemie monitoringu GPS - DSLocate, zawierająca listę pojazdów, informacje o prędkości i położeniu pojazdu, jego statusie, poborze opłaty e-TOLL oraz statystyki dzienne. Monitoring GPS stale nadzoruje ich stan, dzięki czemu możesz szybko sprawdzić najważniejsze kwestie.

Podgląd na mapie – lokalizacja GPS

Podstawową funkcją systemu monitoringu GPS DSLocate jest śledzenie floty pojazdów w czasie rzeczywistym. Na bieżąco kontrolujemy lokalizację pojazdu, sprawdzimy czy pojazd aktualnie jest w ruchu lub jaką ma prędkość. Dowiemy się także o dzisiejszym pokonanym dystansie, czasie pracy, godzinie pierwszego uruchomienia pojazdu, czasie najdłuższego postoju, poznamy także stan lokalizatora. Po zakupie dodatkowych bezprzewodowych czujników możliwy jest pomiar temperatury w kabinie lub przestrzeni ładunkowej, poziom paliwa w baku, itp. Każdy pojazd posiada indywidualną nazwę, dzięki czemu szybko zlokalizujesz ten, który Cię interesuje. Nasz monitoring GPS daje Ci wiele możliwości, które ułatwiają zarządzanie flotą Twoich pojazdów.

Archiwum tras

Z poziomu aplikacji DSLocate istnieje możliwość podglądu historycznych tras floty pojazdów. Dostęp do historii trasy jest dwumiesięczny, ale możliwe jest pobieranie danych na dysk lokalny i wtedy można mieć bezterminową historię tras.

Alarmy

W DSLocate dostępne są alarmy w formie powiadomień o braku nadawania sygnału od 15 minut. Jeśli monitoring GPS pojazdów nie działa prawidłowo lub z jakiegoś powodu nie wyśle informacji o swojej lokalizacji otrzymasz natychmiast bezpłatne powiadomienie w aplikacji DSLocate, dzięki czemu będziesz mógł zareagować stosownie do sytuacji. Otrzymywanie powiadomień wymaga udzielenia zgodny na otrzymywanie powiadomień podczas instalacji aplikacji DSLocate na smartfonie. Jeżeli nie zainstalujesz aplikacji na smartfonie będziesz otrzymywał wiadomości e-mail na adres podany podczas rejestracji konta w systemie DSLocate na standardowym komputerze.

Monitoring opłat w czasie rzeczywistym

To wyjątkowa funkcjonalność pozwalająca na kontrolowanie w czasie rzeczywistym naliczania opłat w państwowym systemie e-TOLL. Gdy monitoring floty GPS wykryje, że auto porusza się po drogach płatnych, w prawym górnym rogu przy tym aucie pojawi się czerwona ikonka e-TOLL. Po kliknięciu na ikonkę e-TOLL w okienku zobaczymy informacje o wysokości pobranej opłaty po przejechaniu przez pojazd każdej wirtualnej bramownicy. W okienku widzimy także saldo na naszym koncie e-TOLL w Krajowej Administracji Skarbowej po pobraniu każdej opłaty. Dane o pobieranych opłatach są pobierane bezpośrednio z systemu Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki czemu możemy być pewni, że opłata za przejazd została faktycznie zaliczona przez KAS.

Możliwość blokowania wysyłania danych lokalizacyjnych do e-Toll

System monitoringu DSLocate umożliwia w każdej chwili wyłączenie lub włączenie funkcji przesyłania danych do e-TOLL. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku, kiedy na co dzień poruszamy się autem o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) poniżej 3,5 t, a okazjonalnie tym pojazdem np. ciągniemy przyczepę lub lawetę wtedy DMC zestawu przekracza 3,5 tony. Wówczas jesteśmy zobowiązani do uiszczania opłaty za przejazd po drogach płatnych (po wszystkich tzw. S-kach oraz państwowych autostradach). W takim przypadku można zarejestrować pojazd z przyczepą na stronie rządowej etoll.gov.pl, a w przypadku faktycznego poruszania się takiego zestawu po drodze płatnej, należy kliknąć w aplikacji DSLocate „Wysyłaj e-TOLL". Tego typu rozwiązanie znacząco ułatwia korzystanie z floty pojazdów.

Możliwość wysyłania danych do systemu SENT

W aplikacji DSLocate jest możliwość wysyłki danych do rejestru SENT (Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu). Przesył danych do rejestru SENT jest obowiązkowy dla przewoźników zajmujących się transportem towarów wrażliwych (np. paliwa, alkohol, tytoń). Przy okazji wdrożenia systemu e-TOLL, rejestr SENT funkcjonuje teraz w oparciu o Biznes ID. Zgłoszenie przewozu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Przy liście urządzeń w aplikacji znajduje się checkbox, którym możemy w prosty sposób kontrolować wysyłanie danych do rejestru SENT.

Wyświetlanie Biznes ID i PIN

W prawym górnym rogu aplikacji DSLocate naszego systemu monitoringu GPS pod ikonką kwadratu pokazane są wszystkie urządzenia. Przy każdym z nich wskazane są Biznes ID oraz PIN, które są niezbędne do rejestracji pojazdu w państwowym systemie poboru opłat e-TOLL a także w systemie SENT.

Statystyki dzienne

Zebrane przez nasz monitoring pojazdów statystyki informują o tym, co działo się z pojazdem od danego dnia do chwili obecnej. W tych statystykach znajdziemy takie informacje jak: łączny czas jazdy, postojów i parkowania, czas najdłuższego postoju, pokonany dystans, liczba uruchomień silnika, średnia prędkość czy godzinę pierwszego uruchomienia pojazdu. Pokazujemy również: łączny czas parkowania po pierwszym uruchomieniu silnika, to bardzo cenna informacja, która pozwala sprawdzić ile czasu z całego dnia pracy pojazd był nie używany. Wystarczy więc zajrzeć do aplikacji DSLocate pod koniec dnia pracy i wszystko widać jak na dłoni.

Raport zestawienie

Pozwala w szybki sposób uzyskać zestawienie danych liczbowych dotyczących wszystkich pojazdów. W jednej tabeli możemy uzyskać informacje na temat pokonanych dystansów, czasów jazdy, średnich oraz maksymalnych prędkości, daty i godziny pierwszego uruchomienia, daty i godziny ostatniego wyłączenia. Dane w każdej chwili może wyeksportować do excela.

Lokalizacja na mapie Google

Dla osób, którym zależy aby zlokalizować swój pojazd na mapach Google, przy każdym pojeździe na liście pojazdów dostępna jest specjalna ikonka. Po kliknięciu na nią pojazd pokazywany jest na mapie Google z włączonym, szczegółowym zdjęciem satelitarnym.

FAQ

1. Czy poza e-TOLL lokalizatory mają jakieś inne funkcje?

2. Jak mogę zalogować się do aplikacji DS Locate i z niej korzystać?

3. Jakie są dostępne powiadomienia w aplikacji DSLocate dotyczące e-Toll?

4. Kiedy otrzymam dostęp do aplikacji mobilnej DSLocate?

5. Jakie urządzenie do lokalizowania pojazdów oferuje Data System?

6. Czy aplikacja DSlocate działa na urządzeniach mobilnych?


DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.