Uwaga! Odzież monitorowana

16 mar 2015

Nie od dziś wiadomo,  że kontenery na odzież używaną powstały po to, by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Coraz częściej zdarza się jednak, że pojemniki ulegają dewastacjom, a ubrania znikają i trafiają do sklepów typu „second hand”. Jak uniknąć tego typu sytuacji? Jak zyskać pewność, że to co oddajemy przydaje się innym?

Data System proponuje rozwiązanie umożliwiające pełną kontrolę nad kontenerami oraz nad ich zawartością. Koncepcja oparta na systemie monitoringu GPS daje gwarancję wykrycia prób kradzieży pojemników, ingerencję czy jego dewastację, kontroluje ich zawartość oraz położenie. Urządzenie na co dzień lokalizujące pojazdy, zostało odpowiednio dostosowane do nowych zadań.  

Kto i co dokładnie zyskuje na monitoringu kontenerów z odzieżą używaną? Zyskują przede wszystkim zarządcy pojemników. Dzięki nowemu systemowi zabezpieczenia, otrzymują oni informacje m.in. o bieżącym zapełnieniu kontenerów oraz o ich opróżnieniu – autoryzowanym lub przeprowadzonym przez osoby nieupoważnione. System przesyła również dane o aktualnym stanie akumulatora znajdującego się w urządzeniu lokalizującym, a czujnik udarów sygnalizuje zarządcom dewastację kontenera. „Niejednokrotnie zdarza się, że złodzieje nie mogąc dostać się do zawartości pojemnika, kradną go w całości! Nasz system wskazuje położenie takiego kontenera na zasadzie lokalizacji GPS, identycznej jaka montowana jest np. w pojazdach służbowych. Osoby zarządzające czy odpowiedzialne za pojemniki przy pomocy specjalnej aplikacji, w trybie online śledzą aktualną jego pozycję, a każdą nieprawidłowość mogą natychmiast zidentyfikować. Wygenerowane alarmy na bieżąco otrzymuje agencja ochrony, która reaguje zgodnie z określoną procedurą działania, np. przyjeżdża na miejsce zdarzenia, zatrzymuje osoby podejrzane i wzywa policję” – wyjaśnia Paweł Fryczyński, Wiceprezes Data System Group.

Monitoring kontenerów to korzyść także dla „użytkowników”, czyli osób które oddają używaną odzież. Dzięki zastosowaniu systemu lokalizacji mają oni pewność co do bezpieczeństwa zawartości pojemników i dystrybucji ubrań. System wpływa także na funkcjonalność samych kontenerów. Przy pomocy specjalnej funkcji informującej o stanie „klapy wrzutowej” osoby zarządzające pojemnikami kontrolują moment otwarcia i zamknięcia takiej klapy. Sygnał przesyłany na bieżąco ułatwia diagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości, np. zacięcie klapy uniemożliwiające wrzucenie odzieży do środka. Dodatkowym atutem systemu monitorowania kontenerów jest jego montaż, który w żaden sposób nie ingeruje w zewnętrzny wygląd pojemników.         

System monitorowania kontenerów to nowość na rynku. W obliczu rosnącej liczby dewastacji i kradzieży pojemników z odzieżą używaną jest to jednak nowość wysoce pożądana. Jedynie w taki sposób zyskujemy pewność, że każda ingerencja będzie natychmiast zauważalna, a idea powstania kontenerów w pełni realizowana.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.