Uwaga! Odzież monitorowana

16 mar 2015

Nie od dziś wiadomo,  że kontenery na odzież używaną powstały po to, by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Coraz częściej zdarza się jednak, że pojemniki ulegają dewastacjom, a ubrania znikają i trafiają do sklepów typu „second hand”. Jak uniknąć tego typu sytuacji? Jak zyskać pewność, że to co oddajemy przydaje się innym?

Data System proponuje rozwiązanie umożliwiające pełną kontrolę nad kontenerami oraz nad ich zawartością. Koncepcja oparta na systemie monitoringu GPS daje gwarancję wykrycia prób kradzieży pojemników, ingerencję czy jego dewastację, kontroluje ich zawartość oraz położenie. Urządzenie na co dzień lokalizujące pojazdy, zostało odpowiednio dostosowane do nowych zadań.  

Kto i co dokładnie zyskuje na monitoringu kontenerów z odzieżą używaną? Zyskują przede wszystkim zarządcy pojemników. Dzięki nowemu systemowi zabezpieczenia, otrzymują oni informacje m.in. o bieżącym zapełnieniu kontenerów oraz o ich opróżnieniu – autoryzowanym lub przeprowadzonym przez osoby nieupoważnione. System przesyła również dane o aktualnym stanie akumulatora znajdującego się w urządzeniu lokalizującym, a czujnik udarów sygnalizuje zarządcom dewastację kontenera. „Niejednokrotnie zdarza się, że złodzieje nie mogąc dostać się do zawartości pojemnika, kradną go w całości! Nasz system wskazuje położenie takiego kontenera na zasadzie lokalizacji GPS, identycznej jaka montowana jest np. w pojazdach służbowych. Osoby zarządzające czy odpowiedzialne za pojemniki przy pomocy specjalnej aplikacji, w trybie online śledzą aktualną jego pozycję, a każdą nieprawidłowość mogą natychmiast zidentyfikować. Wygenerowane alarmy na bieżąco otrzymuje agencja ochrony, która reaguje zgodnie z określoną procedurą działania, np. przyjeżdża na miejsce zdarzenia, zatrzymuje osoby podejrzane i wzywa policję” – wyjaśnia Paweł Fryczyński, Wiceprezes Data System Group.

Monitoring kontenerów to korzyść także dla „użytkowników”, czyli osób które oddają używaną odzież. Dzięki zastosowaniu systemu lokalizacji mają oni pewność co do bezpieczeństwa zawartości pojemników i dystrybucji ubrań. System wpływa także na funkcjonalność samych kontenerów. Przy pomocy specjalnej funkcji informującej o stanie „klapy wrzutowej” osoby zarządzające pojemnikami kontrolują moment otwarcia i zamknięcia takiej klapy. Sygnał przesyłany na bieżąco ułatwia diagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości, np. zacięcie klapy uniemożliwiające wrzucenie odzieży do środka. Dodatkowym atutem systemu monitorowania kontenerów jest jego montaż, który w żaden sposób nie ingeruje w zewnętrzny wygląd pojemników.         

System monitorowania kontenerów to nowość na rynku. W obliczu rosnącej liczby dewastacji i kradzieży pojemników z odzieżą używaną jest to jednak nowość wysoce pożądana. Jedynie w taki sposób zyskujemy pewność, że każda ingerencja będzie natychmiast zauważalna, a idea powstania kontenerów w pełni realizowana.

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

Jak monitorować pracę handlowców? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

11 sty 2023

Sprawdź, co jest niezbędne, by właściwie monitorować i kontrolować pracę handlowców w prowadzonej przez Ciebie firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zarządzać współpracą z kontrahentami.

czytaj więcej >

Znikające paliwo w Twojej ciężarówce? Zobacz, jak możesz ochronić się przed kradzieżą

20 gru 2022

Chroń budżet swojego przedsiębiorstwa, zabezpieczając się przed nieuczciwością kierowców lub kradzieżami na postojach. Postaw na nowatorskie i sprawdzone rozwiązania wspierające walkę ze złodziejami paliwa.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.