Uwaga! Odzież monitorowana

16 mar 2015

Nie od dziś wiadomo,  że kontenery na odzież używaną powstały po to, by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Coraz częściej zdarza się jednak, że pojemniki ulegają dewastacjom, a ubrania znikają i trafiają do sklepów typu „second hand”. Jak uniknąć tego typu sytuacji? Jak zyskać pewność, że to co oddajemy przydaje się innym?

Data System proponuje rozwiązanie umożliwiające pełną kontrolę nad kontenerami oraz nad ich zawartością. Koncepcja oparta na systemie monitoringu GPS daje gwarancję wykrycia prób kradzieży pojemników, ingerencję czy jego dewastację, kontroluje ich zawartość oraz położenie. Urządzenie na co dzień lokalizujące pojazdy, zostało odpowiednio dostosowane do nowych zadań.  

Kto i co dokładnie zyskuje na monitoringu kontenerów z odzieżą używaną? Zyskują przede wszystkim zarządcy pojemników. Dzięki nowemu systemowi zabezpieczenia, otrzymują oni informacje m.in. o bieżącym zapełnieniu kontenerów oraz o ich opróżnieniu – autoryzowanym lub przeprowadzonym przez osoby nieupoważnione. System przesyła również dane o aktualnym stanie akumulatora znajdującego się w urządzeniu lokalizującym, a czujnik udarów sygnalizuje zarządcom dewastację kontenera. „Niejednokrotnie zdarza się, że złodzieje nie mogąc dostać się do zawartości pojemnika, kradną go w całości! Nasz system wskazuje położenie takiego kontenera na zasadzie lokalizacji GPS, identycznej jaka montowana jest np. w pojazdach służbowych. Osoby zarządzające czy odpowiedzialne za pojemniki przy pomocy specjalnej aplikacji, w trybie online śledzą aktualną jego pozycję, a każdą nieprawidłowość mogą natychmiast zidentyfikować. Wygenerowane alarmy na bieżąco otrzymuje agencja ochrony, która reaguje zgodnie z określoną procedurą działania, np. przyjeżdża na miejsce zdarzenia, zatrzymuje osoby podejrzane i wzywa policję” – wyjaśnia Paweł Fryczyński, Wiceprezes Data System Group.

Monitoring kontenerów to korzyść także dla „użytkowników”, czyli osób które oddają używaną odzież. Dzięki zastosowaniu systemu lokalizacji mają oni pewność co do bezpieczeństwa zawartości pojemników i dystrybucji ubrań. System wpływa także na funkcjonalność samych kontenerów. Przy pomocy specjalnej funkcji informującej o stanie „klapy wrzutowej” osoby zarządzające pojemnikami kontrolują moment otwarcia i zamknięcia takiej klapy. Sygnał przesyłany na bieżąco ułatwia diagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości, np. zacięcie klapy uniemożliwiające wrzucenie odzieży do środka. Dodatkowym atutem systemu monitorowania kontenerów jest jego montaż, który w żaden sposób nie ingeruje w zewnętrzny wygląd pojemników.         

System monitorowania kontenerów to nowość na rynku. W obliczu rosnącej liczby dewastacji i kradzieży pojemników z odzieżą używaną jest to jednak nowość wysoce pożądana. Jedynie w taki sposób zyskujemy pewność, że każda ingerencja będzie natychmiast zauważalna, a idea powstania kontenerów w pełni realizowana.

Co to jest i jak działa monitoring floty?

3 cze 2022

Monitoring floty to zbieranie oraz zarządzanie danymi dotyczącymi pojazdów i zasobów należących do przedsiębiorstwa. Chodzi o samochody ciężarowe, osobowe i dostawcze (wraz z kierowcami), a także przyczepy. Firmy z branży transportowej używają takich danych w celu kontrolowania statusu floty oraz monitorowania, w jakim miejscu znajduje się aktualnie konkretny pojazd i jego kierowca. System monitoringu floty wykorzystuje system nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System).

czytaj więcej >

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.