Raport Bezpiecznej Jazdy

19 wrz 2016

monitoring gps prędkości

Wychodząc temu naprzeciw, polska firma Data System Group, która od 13 lat działa na rynku monitoringu pojazdów GPS i aktywnie włącza się w poprawę bezpieczeństwa na drogach opracowała tzw. „Raport Bezpiecznej Jazdy”. Jest to innowacyjne i obecnie jedyne na rynku krajowym narzędzie, które umożliwia właścicielom flot pojazdów,  łatwą weryfikację przekroczeń prędkości przez poszczególnych kierowców.

Nie od dzisiaj wiadomo, że kierowcy aut służbowych mają napięty grafik i często zbyt ciężką nogę, co w efekcie przekłada się na nie zawsze przepisową jazdę.

Jak to działa?

Data System Group postawiła na precyzję działania i wysoką dokładność danych.

Program funkcjonuje na podstawie szczegółowych map, na które nanoszona jest aktualna lokalizacja pojazdu, zestawiana z informacją o występujących na drogach ograniczeniach prędkości. Porównania faktycznej prędkość pojazdu z prędkością dozwoloną na danym odcinku drogi są wykonywane w czasie rzeczywistym. Na tej podstawie, tworzone są statystyki, które informują ile razy kierowca przekroczył prędkość, jaką maksymalną i średnią prędkość miał podczas przekroczeń oraz jaki dystans pokonał z niedozwoloną prędkością.

Celowość zastosowania nowych rozwiązań

Fundamentalną funkcją rozwiązania opracowanego przez firmę Data System Group jest możliwość weryfikacji i oceny zachowań kierowców w kontekście stosowania się do obowiązujących przepisów w zakresie ograniczeń prędkości. Pozwala to zapewnić maksymalną kontrolę ich sposobu poruszania się po drogach oraz stanowi narzędzie do wyciąganie konsekwencji w stosunku do kierowców nagminnie łamiących przepisy. Dodatkowo w połączeniu z raportem stylu jazdy, daje pełen pogląd na temat użytkowania samochodu służbowego.

Systemy monitoringu GPS stają się coraz bardziej popularne, a tego typu nowoczesne rozwiązania pozwalają bezpośrednio zwiększać bezpieczeństwo na polskich drogach.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.