Raport Bezpiecznej Jazdy

19 wrz 2016

monitoring gps prędkości

Wychodząc temu naprzeciw, polska firma Data System Group, która od 13 lat działa na rynku monitoringu pojazdów GPS i aktywnie włącza się w poprawę bezpieczeństwa na drogach opracowała tzw. „Raport Bezpiecznej Jazdy”. Jest to innowacyjne i obecnie jedyne na rynku krajowym narzędzie, które umożliwia właścicielom flot pojazdów,  łatwą weryfikację przekroczeń prędkości przez poszczególnych kierowców.

Nie od dzisiaj wiadomo, że kierowcy aut służbowych mają napięty grafik i często zbyt ciężką nogę, co w efekcie przekłada się na nie zawsze przepisową jazdę.

Jak to działa?

Data System Group postawiła na precyzję działania i wysoką dokładność danych.

Program funkcjonuje na podstawie szczegółowych map, na które nanoszona jest aktualna lokalizacja pojazdu, zestawiana z informacją o występujących na drogach ograniczeniach prędkości. Porównania faktycznej prędkość pojazdu z prędkością dozwoloną na danym odcinku drogi są wykonywane w czasie rzeczywistym. Na tej podstawie, tworzone są statystyki, które informują ile razy kierowca przekroczył prędkość, jaką maksymalną i średnią prędkość miał podczas przekroczeń oraz jaki dystans pokonał z niedozwoloną prędkością.

Celowość zastosowania nowych rozwiązań

Fundamentalną funkcją rozwiązania opracowanego przez firmę Data System Group jest możliwość weryfikacji i oceny zachowań kierowców w kontekście stosowania się do obowiązujących przepisów w zakresie ograniczeń prędkości. Pozwala to zapewnić maksymalną kontrolę ich sposobu poruszania się po drogach oraz stanowi narzędzie do wyciąganie konsekwencji w stosunku do kierowców nagminnie łamiących przepisy. Dodatkowo w połączeniu z raportem stylu jazdy, daje pełen pogląd na temat użytkowania samochodu służbowego.

Systemy monitoringu GPS stają się coraz bardziej popularne, a tego typu nowoczesne rozwiązania pozwalają bezpośrednio zwiększać bezpieczeństwo na polskich drogach.

Co to jest i jak działa monitoring floty?

3 cze 2022

Monitoring floty to zbieranie oraz zarządzanie danymi dotyczącymi pojazdów i zasobów należących do przedsiębiorstwa. Chodzi o samochody ciężarowe, osobowe i dostawcze (wraz z kierowcami), a także przyczepy. Firmy z branży transportowej używają takich danych w celu kontrolowania statusu floty oraz monitorowania, w jakim miejscu znajduje się aktualnie konkretny pojazd i jego kierowca. System monitoringu floty wykorzystuje system nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System).

czytaj więcej >

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.