Raport Bezpiecznej Jazdy

19 wrz 2016

monitoring gps prędkości

Wychodząc temu naprzeciw, polska firma Data System Group, która od 13 lat działa na rynku monitoringu pojazdów GPS i aktywnie włącza się w poprawę bezpieczeństwa na drogach opracowała tzw. „Raport Bezpiecznej Jazdy”. Jest to innowacyjne i obecnie jedyne na rynku krajowym narzędzie, które umożliwia właścicielom flot pojazdów,  łatwą weryfikację przekroczeń prędkości przez poszczególnych kierowców.

Nie od dzisiaj wiadomo, że kierowcy aut służbowych mają napięty grafik i często zbyt ciężką nogę, co w efekcie przekłada się na nie zawsze przepisową jazdę.

Jak to działa?

Data System Group postawiła na precyzję działania i wysoką dokładność danych.

Program funkcjonuje na podstawie szczegółowych map, na które nanoszona jest aktualna lokalizacja pojazdu, zestawiana z informacją o występujących na drogach ograniczeniach prędkości. Porównania faktycznej prędkość pojazdu z prędkością dozwoloną na danym odcinku drogi są wykonywane w czasie rzeczywistym. Na tej podstawie, tworzone są statystyki, które informują ile razy kierowca przekroczył prędkość, jaką maksymalną i średnią prędkość miał podczas przekroczeń oraz jaki dystans pokonał z niedozwoloną prędkością.

Celowość zastosowania nowych rozwiązań

Fundamentalną funkcją rozwiązania opracowanego przez firmę Data System Group jest możliwość weryfikacji i oceny zachowań kierowców w kontekście stosowania się do obowiązujących przepisów w zakresie ograniczeń prędkości. Pozwala to zapewnić maksymalną kontrolę ich sposobu poruszania się po drogach oraz stanowi narzędzie do wyciąganie konsekwencji w stosunku do kierowców nagminnie łamiących przepisy. Dodatkowo w połączeniu z raportem stylu jazdy, daje pełen pogląd na temat użytkowania samochodu służbowego.

Systemy monitoringu GPS stają się coraz bardziej popularne, a tego typu nowoczesne rozwiązania pozwalają bezpośrednio zwiększać bezpieczeństwo na polskich drogach.

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

Jak monitorować pracę handlowców? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

11 sty 2023

Sprawdź, co jest niezbędne, by właściwie monitorować i kontrolować pracę handlowców w prowadzonej przez Ciebie firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zarządzać współpracą z kontrahentami.

czytaj więcej >

Znikające paliwo w Twojej ciężarówce? Zobacz, jak możesz ochronić się przed kradzieżą

20 gru 2022

Chroń budżet swojego przedsiębiorstwa, zabezpieczając się przed nieuczciwością kierowców lub kradzieżami na postojach. Postaw na nowatorskie i sprawdzone rozwiązania wspierające walkę ze złodziejami paliwa.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.