Raport Bezpiecznej Jazdy

19 wrz 2016

monitoring gps prędkości

Wychodząc temu naprzeciw, polska firma Data System Group, która od 13 lat działa na rynku monitoringu pojazdów GPS i aktywnie włącza się w poprawę bezpieczeństwa na drogach opracowała tzw. „Raport Bezpiecznej Jazdy”. Jest to innowacyjne i obecnie jedyne na rynku krajowym narzędzie, które umożliwia właścicielom flot pojazdów,  łatwą weryfikację przekroczeń prędkości przez poszczególnych kierowców.

Nie od dzisiaj wiadomo, że kierowcy aut służbowych mają napięty grafik i często zbyt ciężką nogę, co w efekcie przekłada się na nie zawsze przepisową jazdę.

Jak to działa?

Data System Group postawiła na precyzję działania i wysoką dokładność danych.

Program funkcjonuje na podstawie szczegółowych map, na które nanoszona jest aktualna lokalizacja pojazdu, zestawiana z informacją o występujących na drogach ograniczeniach prędkości. Porównania faktycznej prędkość pojazdu z prędkością dozwoloną na danym odcinku drogi są wykonywane w czasie rzeczywistym. Na tej podstawie, tworzone są statystyki, które informują ile razy kierowca przekroczył prędkość, jaką maksymalną i średnią prędkość miał podczas przekroczeń oraz jaki dystans pokonał z niedozwoloną prędkością.

Celowość zastosowania nowych rozwiązań

Fundamentalną funkcją rozwiązania opracowanego przez firmę Data System Group jest możliwość weryfikacji i oceny zachowań kierowców w kontekście stosowania się do obowiązujących przepisów w zakresie ograniczeń prędkości. Pozwala to zapewnić maksymalną kontrolę ich sposobu poruszania się po drogach oraz stanowi narzędzie do wyciąganie konsekwencji w stosunku do kierowców nagminnie łamiących przepisy. Dodatkowo w połączeniu z raportem stylu jazdy, daje pełen pogląd na temat użytkowania samochodu służbowego.

Systemy monitoringu GPS stają się coraz bardziej popularne, a tego typu nowoczesne rozwiązania pozwalają bezpośrednio zwiększać bezpieczeństwo na polskich drogach.

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.