Wyjątkowa

DSLocate

Do każego urządzenia DS system dołączamy wyjątkową aplikacja DS Locate. Masz Maca, androida, smartfona czy laptop - nieważne, chodzi na wszystkim.

Android AppApple App

Podgląd na mapie

Podstawową funkcją systemu DS Locate jest śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Chodzi tu o bieżącą kontrolę lokalizacji pojazdu, sprawdzanie czy pojazd aktualnie jest w ruchu, aktualny stan paliwa i prędkość, informacje o dzisiejszym pokonanym dystansie i czasie pracy, informacje o stanie urządzenia, dane dodatkowe: temperatura zmierzona przez czujniki, kontrola urządzenia zewnętrznego, dane z tachografu itd. dane te możemy podejrzeć na mapie.

Podgląd czasowy

Moduł umożliwiający udostępnienie podglądu na wybrane pojazdy osobie trzeciej. Za jego pośrednictwem nie ma konieczności tworzenia lub udostępniania konta, aby wskazać lokalizację pojazdu. Podgląd na pojazd ma ograniczony, zdefiniowany termin ważności. Udostępnianie pojazdu może udowodnić klientowi, że proces transportu odbywa się zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Wiele firm wymaga udostępnienia pojazdu dla swojej spedycji. Dodatkowo w ten sposób możemy udowodnić, że ewentualne opóźnienie w transporcie wynikało nie z naszej winy, a np. z utrudnień na drodze.

Archiwum tras

Z poziomu aplikacji DS Locate jest możliwość podglądu zaległej trasy pojazdy. Dostęp do historii trasy jest bezterminowy, co oznacza, że możemy przeglądać trasę nawet np. za 2 lata wstecz.

DS Tacho

Moduł umożliwiający podgląd oraz zdalne pobieranie plików ddd z tachografów oraz kart kierowców (podgląd dostępny dla pojazdów z zamontowanym urządzeniem lokalizacyjnym podłączonym do tachografu cyfrowego).

Raporty

Zakładka umożliwia generowanie Rankingów lub Raportów dla wybranych pojazdów, grup pojazdów, typów pojazdów lub kierowców.

Automatyczna wysyłka raportu

W celu oszczędzenia czasu na szukanie raportu, który nas interesuje, generowanie go i zapisywanie, system DS Locate umożliwia utworzenie automatycznej wysyłki raportów na maila. Wystarczy raz skonfigurować w odpowiedni sposób wybrane przez siebie raporty, a one będą przychodziły cyklicznie na maila w formie tabelarycznej. Mogą być one zestawione w formie nieedytowalnej (PDF) lub w formie edytowalnej (CSV), która umożliwi nam uzupełnienie lub posortowanie pewnych danych np. w Excelu.

Alarmy

Jeśli chcemy od razu wychwycić jakieś zdarzenia dotyczące naszej floty możemy ustawić sobie powiadomienie mailowe lub SMS’owe, dotyczące danego wydarzenia. Służy do tego system alarmów w aplikacji DS Locate. Przykładowe alarmy, które można ustawić to np. alarm o opuszczeniu Polski, o przekroczeniu prędkości powyżej wyznaczonego progu, o niskim stanie paliwa na danym pojeździe, o otwarciu baku paliwa itd.

Przypomnienia

Ważnym elementem kontroli floty pojazdów jest dbanie o prawidłowy stan techniczny pojazdów. Do tego służą przeglądy okresowe, wymiany oleju i komponentów po pokonaniu dedykowanej liczby kilometrów oraz pozostałe czynności mające na celu zapewnienie niezawodności aut i maszyn. Warto zatem wiedzieć kiedy należy dokonać odpowiednich czynności. Z pomocą może przyjść moduł przypomnień w aplikacji DS Locate.

E-Toll

Wszystkie lokalizatory GPS firmy Data System otrzymały certyfikację Szefa Krajowej Administracji Skarbowej i mogą służyć do rozliczania dróg płatnych w Polsce w systemie e-Toll.


DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.