Wirtualny Policjant - innowacyjne narzędzie dla floty pojazdów

3 lis 2018

Jak działa Wirtualny Policjant?

Wirtualny Policjant to narzędzie, które co kilkadziesiąt sekund odnotowuje prędkość osiąganą przez pojazd, a następnie porównuje ją z prędkością dozwoloną na danym odcinku. W ten sposób tworzone są statystyki, dzięki którym uzyskać można informacje o ewentualnym przekroczeniu dozwolonego pułapu. Prezentowane są dane zarówno o maksymalnej i średniej prędkości poruszania się w momencie wykroczenia, jak i dystansie pokonanym z prędkością niedozwoloną.

W jaki sposób odbywa się weryfikacja wykroczeń?

Wirtualny Policjant dokonuje ciągłej i pełnej weryfikacji wykroczeń kierowcy, niezależnie od obranej drogi lub terenu. Na podstawie uzyskanych danych generowane są statystyki, dzięki którym można szybko i łatwo sprawdzić każdego kierowcę flotowego. System lokalizacji GPS jest w stanie pobrać dane z ubiegłego miesiąca, a następnie ocenić jak dany pojazd kierowany był przy ograniczeniu do 30, 50, 70, 90 czy 140 km/h. 

Czy Wirtualny Policjant posiada bezpośredni podgląd?

Wirtualny Policjant zapewnia nowoczesny monitoring pojazdów i pozwala na bezpośredni podgląd manewrów dokonywanych przez wszystkie samochody należące do floty. Narzędzie wyposażone jest w specjalny system raportowania. Dzięki niemu można w szybki i łatwy sposób sprawdzić wszystkie wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości przez poszczególnych kierowców floty. 

W jaki sposób Wirtualny Policjant ogranicza ryzyko?

Wirtualny Policjant pozwala na przesyłanie upomnień kierowcom łamiącym przepisy drogowe, a także wyciąganie dalszych, innych konsekwencji. Dzięki temu można znacząco ograniczyć ilość otrzymywanych przez pracowników mandatów. Zmniejsza się również ryzyko wypadku lub utraty prawa jazdy przez zatrudnionego kierowcę. Stosowanie się do przepisów ogranicza ponadto poziom zużycia paliwa i samych pojazdów. O pozostałych zaletach i zastosowaniu monitoringu GPS pisaliśmy >>w tym artykule<<

wirtualny policjant - monitoring gps

 

 

 

 

 

 

 

 

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

Pobierz nową aplikację mobilną DS Locate!

4 mar 2021

Od niedawna dostępna jest bezpłatnie, zupełnie nowa aplikacja mobilna DS Locate. Tym samym wycofujemy aplikację DS Car Spy.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.