Wirtualny Policjant - innowacyjne narzędzie dla floty pojazdów

3 lis 2018

Jak działa Wirtualny Policjant?

Wirtualny Policjant to narzędzie, które co kilkadziesiąt sekund odnotowuje prędkość osiąganą przez pojazd, a następnie porównuje ją z prędkością dozwoloną na danym odcinku. W ten sposób tworzone są statystyki, dzięki którym uzyskać można informacje o ewentualnym przekroczeniu dozwolonego pułapu. Prezentowane są dane zarówno o maksymalnej i średniej prędkości poruszania się w momencie wykroczenia, jak i dystansie pokonanym z prędkością niedozwoloną.

W jaki sposób odbywa się weryfikacja wykroczeń?

Wirtualny Policjant dokonuje ciągłej i pełnej weryfikacji wykroczeń kierowcy, niezależnie od obranej drogi lub terenu. Na podstawie uzyskanych danych generowane są statystyki, dzięki którym można szybko i łatwo sprawdzić każdego kierowcę flotowego. System lokalizacji GPS jest w stanie pobrać dane z ubiegłego miesiąca, a następnie ocenić jak dany pojazd kierowany był przy ograniczeniu do 30, 50, 70, 90 czy 140 km/h. 

Czy Wirtualny Policjant posiada bezpośredni podgląd?

Wirtualny Policjant zapewnia nowoczesny monitoring pojazdów i pozwala na bezpośredni podgląd manewrów dokonywanych przez wszystkie samochody należące do floty. Narzędzie wyposażone jest w specjalny system raportowania. Dzięki niemu można w szybki i łatwy sposób sprawdzić wszystkie wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości przez poszczególnych kierowców floty. 

W jaki sposób Wirtualny Policjant ogranicza ryzyko?

Wirtualny Policjant pozwala na przesyłanie upomnień kierowcom łamiącym przepisy drogowe, a także wyciąganie dalszych, innych konsekwencji. Dzięki temu można znacząco ograniczyć ilość otrzymywanych przez pracowników mandatów. Zmniejsza się również ryzyko wypadku lub utraty prawa jazdy przez zatrudnionego kierowcę. Stosowanie się do przepisów ogranicza ponadto poziom zużycia paliwa i samych pojazdów. O pozostałych zaletach i zastosowaniu monitoringu GPS pisaliśmy >>w tym artykule<<

wirtualny policjant - monitoring gps

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

Jak monitorować pracę handlowców? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

11 sty 2023

Sprawdź, co jest niezbędne, by właściwie monitorować i kontrolować pracę handlowców w prowadzonej przez Ciebie firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zarządzać współpracą z kontrahentami.

czytaj więcej >

Znikające paliwo w Twojej ciężarówce? Zobacz, jak możesz ochronić się przed kradzieżą

20 gru 2022

Chroń budżet swojego przedsiębiorstwa, zabezpieczając się przed nieuczciwością kierowców lub kradzieżami na postojach. Postaw na nowatorskie i sprawdzone rozwiązania wspierające walkę ze złodziejami paliwa.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.