Tachograf też może być w sieci

27 paź 2019

Rejestruje przejechaną przez kierowcę drogę, a także prędkość oraz aktywności, czyli: jazdę, inną pracę, oczekiwanie i odpoczynek.

Nie da się ukryć, że tego typu urządzenia poprawiają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Pozwalają powstrzymać kierowców przed nadmierną prędkością, ale także regulują ich czas pracy, dając chwilę na odpoczynek, krótką przerwę oraz dłuży czas na regenerację.

Tachografy w ostatnich latach przeszły zmianę technologiczną i stały się urządzeniami cyfrowymi. Zamieniono papierowe tarczki na karty chipowe. Stały się nowoczesne. Przy okazji państwo nałożyło nowe wymogi na właścicieli i użytkowników tachografów.

Jeden z ważniejszych wymogów, to konieczność regularnego pobierania danych z pamięci tachografu oraz kart kierowców.

Karta kierowcy powinna być odczytywana co 28 dni, a pamięć tachografu co 90 dni.

Pobrane dane należy przechowywać w oryginalnym formacie przez okres 3 lat, licząc od daty ich zarejestrowania, jednocześnie zapewniając zabezpieczenie tych danych przed ich utratą oraz dostępem osób nieuprawnionych.

Dane powinny być przechowywane na dwóch różnych nośnikach, tak aby np. uszkodzenie komputera w biurze, nie spowodowało utraty wszystkich danych.

Jak powszechnie wiadomo, kary za niedotrzymanie powyższych wymogów są bardzo dotkliwe i mogą sięgać dziesiątek tysięcy złotych.

Wszystkie powyższe wymogi i wiele więcej spełnia rozwiązanie oferowane przez Data System. Wystarczy montaż jednego urządzenia w pojeździe, a dane z tachografu oraz kart kierowców będą regularnie i automatycznie pobierane za pomocą sieci komórkowej z dowolnego miejsca na świecie oraz przechowywane na bezpiecznych serwerach. Jednocześnie w każdej chwili będą dostępne do pobrania.

Ponadto, rozwiązanie Data System dostarcza także informacje na temat czasu przebywania kierowcy w danym kraju, co pozwala na automatyczne rozliczanie diet kierowców poruszających się w ruchu międzynarodowym. Przesyłamy również ostrzeżenia do kierowcy o zbliżaniu się końca czasu jazdy lub przerwy.

Oprócz tego Data System dostarcza precyzyjne dane na temat zużytego paliwa, średniego zużycia paliwa, przebiegu pojazdu, itd. - wszystko w oparciu o precyzyjne dane pobierane z komputera pojazdu.

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.