System monitoringu wózków widłowych

26 kwi 2016

Podnośnikowe wózki jezdniowe (bo tak brzmi prawidłowa nazwa wózków widłowych) pojawiły się w latach 20-tych XX w. Dynamiczny rozwój technologiczny jaki nastąpił po tym okresie sprawił, że  wózki widłowe odgrywają w XXI wieku istotną  rolę w każdym większym sklepie, na różnego rodzaju magazynach czy sortowniach, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać!

Firma Data System Group postanowiła zlokalizować oszczędności swoich klientów również w obszarze tych urządzeń i tak powstał DS Locate Forklift- system do monitoringu wózków widłowych pozwalający na optymalizację pracy i kosztów.

Sama idea DS Locate Forklift jest prosta- jest to system ewidencji czasu pracy wózków oraz operatorów, informujący o wszelkiego rodzaju awariach, pozwalający na zmniejszenie niepotrzebnych kosztów związanych z niewłaściwym użytkowaniem wózków.

Skąd jednak  pomysł na produkty przeznaczone do wózków widłowych? Jak mówi Paweł Fryczyński Wiceprezes Zarządu Data System Group: „Pomysły jak zawsze dostarczane są  przez klientów. To oni oraz ich problemy są dla nas  inspiracją w poszukiwaniu kolejnych rozwiązań. W tym przypadku jeden z naszych klientów podrzucił koncepcję, która okazała się możliwa do zrealizowania. Podczas prac nad tym produktem zauważyliśmy wiele  cech wspólnych łączących  pojazdy samochodowe i wózki. Opracowaliśmy szereg raportów,  przystosowaliśmy nasze urządzenia i na dzień dzisiejszy możemy śmiało powiedzieć, że mamy silnie zbudowany dział firmy, który specjalizuje się w obsłudze kontraktów dotyczących wózków widłowych. Poparciem tych słów  są nasi klienci, którzy  swoją międzynarodową marką i wystawianymi  referencjami, upewniają nas w przekonaniu, że kierunek rozwoju i pomysł  pójścia w tą stronę był trafiony.”

Monitoring DS Locate Forklift to duża korzyść dla właścicieli firm posiadających w swoich zasobach wózki widłowe. Co ważne, system dostosowany jest do każdego rodzaju wózków widłowych: elektrycznych, gazowych oraz spalinowych.  Produkt dzięki gamie możliwości, nie tylko kontroluje i ewidencjonuje czas pracy pojazdów oraz operatorów, ale także z dużą dokładnością potrafi przekazać nam informację na temat lokalizacji pojazdu, ewentualnych uszkodzeniach oraz stanie paliwa w przypadku wózków spalinowych. System bezkompromisowo przedstawia rzeczywistość, co pozwala na ciągłą kontrolę prac i minimalizację kosztów związanych z nieprawidłową obsługą.  Dzięki rozwiązaniu DS Locate Forklift podniesienie efektywności pracy urządzeń i załogi,  jak również wydłużenie żywotności samych wózków,  jest prostym procesem.

System już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu firm, zarówno międzynarodowych spółek, jak i tych mniejszych przedsiębiorstw, które również szukają oszczędności.  Jednak to nie koniec  innowacji wprowadzanych w wózkach widłowych przez firmę Data System Group. Jak zapowiada Paweł Fryczyński Wiceprezes Data System Group: „W najbliższym czasie planujemy dalszy rozwój produktu, o kilka nowych ciekawych, podsystemów. Jedno z rewolucyjnych rozwiązań, którego nie ma jeszcze na rynku, odnosi się do systemu, który będzie potrafił zarządzać bateriami do wózków widłowych elektrycznych. To bardzo ważny element ekonomii, gdyż bateria do takiego wózka stanowi ok. 15 - 20% wartości całego wózka, a średniej klasy pojazd to koszt dobrego samochodu w segmencie aut flotowych. Nie spoczywamy na laurach lokalizujemy oszczędności w kolejnych obszarach!”

Więcej na temat innowacyjnego systemu DS  FORKLIFT – jego funkcjonalności i korzyściach – można już teraz przeczytać na naszym blogu, gdzie został zamieszczony pełny wywiad z Wiceprezesem Data System Group Pawłem Fryczyńskim.


 

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.