Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Dowiedz się, co możesz zrobić, aby lepiej koordynować pracę pojazdów w Twojej firmie. Zarządzanie flotą samochodową to wyzwanie, któremu z łatwością sprostasz, wybierając oferowane przez nas rozwiązania. Profesjonalny monitoring GPS, sprawniejsze przesyłanie towaru czy wygodna obsługa systemu e-Toll – to wszystko możesz zyskać dzięki wsparciu specjalistów. Sprawdź, co trzeba wiedzieć, aby skutecznie wprowadzić innowacje w swojej firmie i już dziś zadbać o wygodę pracowników oraz spokój i zadowolenie klientów.

Zarządzanie flotą samochodową – wyzwanie dla wielu branż

Odpowiednie przygotowanie wszystkich procedur i formalności związanych z kontrolą nad pojazdami należącymi do przedsiębiorstwa to zadanie, które wiąże się z wieloma trudnościami. Zależnie od branży nacisk może być położony na inne aspekty, jednak ostatecznie praca flotowca w każdym wypadku sprowadza się do podobnego zakresu odpowiedzialności. Właściwie zarządzana flota samochodowa pozwoli firmie poprawić jakość oferowanych usług czy też zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Przydatne narzędzia, takie jak monitoring GPS czy aplikacje do śledzenia pojazdów można znaleźć w naszej ofercie.

Skuteczność i profesjonalizm, czyli podstawy zarządzania flotą

Nawet najlepsze narzędzia muszą trafić w odpowiednie ręce, jeżeli mają zostać odpowiednio wykorzystane. Dlatego właśnie warto poświęcić czas, aby znaleźć odpowiednią osobę do zarządzania flotą samochodową lub przeszkolić swoich pracowników do wykonywania konkretnych zadań. Właściwego kandydata wyróżniać będzie przede wszystkim punktualność i rzetelność. Do zadań osoby odpowiadającej za kontrolowanie pojazdów w firmie należy między innymi dbanie o ich stan techniczny – wymiany opon, regularne przeglądy oraz inne konieczne naprawy.

Flotowiec zajmuje się zatem ustalaniem terminów niezbędnych czynności serwisowych w taki sposób, aby jednocześnie utrzymać wydajność pracy w firmie. Analiza danych z monitoringu GPS oraz tworzenie szczegółowych raportów to pierwsze kroki, w kierunku ustalenia, który pojazd powinien w najbliższym czasie zostać poddany kontroli lub naprawie. Zarządzanie flotą samochodową w dużym przedsiębiorstwie wymaga dokładnego przeanalizowania zaplanowanych przejazdów, aby można było ustalić, kiedy dany pojazd powinien trafić do serwisu bez szwanku dla szybkości usług wykonywanych przez firmę.

Opracowanie polityki flotowej w firmie

Należy pamiętać, że rentowność wszystkich wprowadzonych zmian i usprawnień zależy zarówno od jakości floty samochodowej, jak i od pracowników, którzy za nią odpowiadają. Choć w wielu sytuacjach kierowcy mogą mieć zastrzeżenia do monitoringu GPS pojazdów służbowych, to jednak warto rozważyć tego rodzaju rozwiązania, dzięki czemu możliwa będzie stała optymalizacja tras na podstawie zebranych danych telemetrycznych. Skuteczne zarządzanie pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo, ograniczyć koszty eksploatacji oraz uniknąć sytuacji, w których samochód jest wykorzystywany w sposób niezgodny z przeznaczeniem.

Zaplanowanie szczegółowej polityki flotowej pozwoli przygotować wszelkie niezbędne procedury oraz ustalić prawa i obowiązki kierowców korzystających z pojazdów firmy. Przez to znacznie łatwiej kontrolować na bieżąco stan floty samochodowej oraz przydzielać auta pracownikom, którzy aktualnie najbardziej ich potrzebują.

Dobór tras i monitorowanie floty samochodowej

Systematyczna i szczegółowa kontrola tras pojazdów znacznie łatwiej jest dopilnować tego, by wykorzystywane w działalności samochody zawsze były odpowiednio eksploatowane. Analiza tras, natężenia ruchu oraz dostosowanie do zasad ekodrivingu to pierwsze kroki w kierunku ograniczenia zużycia paliwa, co przełoży się na znacznie obniżenie kosztów utrzymania floty samochodowejZarządzanie z pomocą monitoringu GPS, aplikacji e-Toll oraz kart paliwowych pozwala wykryć aspekty pracy, które wymagają usprawnienia dla zwiększenia wydajności firmy.

Narzędzia, które pomogą Ci skutecznie zarządzać Twoją flotą samochodową

Już dziś skorzystaj ze wsparcia specjalistów, którzy pomogą Twojej firmie opracować najlepszą politykę flotową. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z naszych usług. Skuteczne sposoby na optymalizację tras, niezawodny monitoring GPS oraz profesjonalne zarządzanie flotą samochodową – to wszystko jest w zasięgu ręki! Skontaktuj się z nami! 

Systemy płatności na polskich autostradach. Sprawdź najważniejsze informacje

24 lis 2022

Dowiedz się, o czym należy pamiętać przed wyruszeniem w trasę oraz jak najwygodniej zapłacić za przejazd autostradą w Polsce. Poznaj niezbędne aplikacje oraz nowe wymogi obowiązujące kierowców samochodów osobowych i motocykli.

czytaj więcej >

Bezpieczeństwo – podstawa pracy każdego zawodowego kierowcy

9 lis 2022

Sprawdź, w jaki sposób najlepiej zadbać o bezpieczeństwo Twoich pracowników wyruszających w długie trasy. Skorzystaj z naszych porad, aby kierowcy mogli bez przeszkód dostarczyć przewożony towar do celu.

czytaj więcej >

Lokalizator GPS. Co warto o nim wiedzieć?

27 paź 2022

Sprawdź, jak wiele możesz zyskać, montując w samochodzie lokalizator GPS. Zarówno prywatny pojazd, jak i firmowa flota będą bezpieczniejsze dzięki nowoczesnym systemom namierzania. Dowiedz się, jak działają i jak z nich korzystać.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.