Monitoring maszyn budowlanych - dlaczego niezbędny?

15 wrz 2016

Monitoring maszyn budowlanych działa na zasadzie podobnej do monitoringu GPS stosowanego w samochodach osobowych, ciężarowych oraz dostawczych. Z całą pewnością można liczyć na wiele dodatkowych funkcji, które przyniosą w perspektywie czasu wymierne korzyści każdemu przedsiębiorstwu budowlanemu pod względem kosztów oraz wydajności działania. Co daje monitoring maszyn budowlanych?

Pełna kontrola, czyli efektywność i bezpieczeństwo

Monitoring maszyn budowlanych pozwala na kontrolowanie efektywności działania wszystkich dostępnych w firmie maszyn, a także daje możliwość kontrolowania wydajności pracowników. Tak więc mamy na oku, czy dana łyżka, dźwig lub wirnik pracuje skutecznie. Możliwość kontrolowania pracy operatorów maszyn skutecznie redukuje ryzyko niewłaściwego postępowania zatrudnionych pracowników nie tylko na terenie całego placu budowy, ale także w trasie. Profesjonalny system monitoringu GPS działa na terenie całego kraju, więc jego użytkowanie nie jest praktycznie niczym ograniczone, a wszystkie dane dotyczące danej maszyny są na bieżąco dostępne w każdym miejscu. Warto dodać, że kontrola ta jest bardzo wygodna, ponieważ w celu pozyskania interesujących nas informacji wystarczy mieć dostęp do komputera czy też urządzenia mobilnego. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu i są w zasięgu ręki w dowolnym miejscu i czasie.

Monitoring maszyn budowlanych pozwala na szybkie rozpoznanie nieefektywnych działań pracowników, dzięki funkcji identyfikacji operatorów. Daje również możliwość wykrycia przestojów na budowie, czy też potencjalnych oszustw i najróżniejszych nadużyć ze strony pracowników. System monitoringu generuje raporty, które zawierają dokładne rozliczenie pracy, dzięki czemu pracodawca może dokonać analizy i wyciągnąć odpowiednie wnioski. System monitoringu pozwala więc na skuteczne usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to monitoring GPS świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Jest to szczególnie zalecane w przypadku wartościowych maszyn, których kradzież wiąże się z dużymi stratami dla firmy czy też wstrzymaniem pracy na budowie. System pokazuje aktualną pozycję danego pojazdu, dzięki czemu w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości czy też kradzieży, pozwala na szybką interwencję, czyli odcięcie zapłonu. Zaletą monitoringu jest to, że odbywa się on w czasie rzeczywistym, a więc możemy niemal natychmiast zareagować i odpowiednio się zabezpieczyć.


Monitoring maszyn budowlanych, czyli oszczędność czasu i pieniędzy

Okazuje się, że monitoring GPS jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które liczą na ograniczenie kosztów. Dzięki systemowi otrzymujemy bowiem informacje o stanie oraz zużyciu paliwa, co pozwala na wyeliminowanie jego nadmiernego wykorzystania przez nieuczciwych pracowników. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu, a dostęp do nich jest nieograniczony. Otrzymujemy raporty dotyczące stanu technicznego maszyn oraz ich wykorzystania, co pozwala na wykrycie najmniejszej usterki. Szybka interwencja pozwala z kolei na eliminację ryzyka powstania większych uszkodzeń, co ogranicza znacząco koszty.

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.