Monitoring maszyn budowlanych - dlaczego niezbędny?

15 wrz 2016

Monitoring maszyn budowlanych działa na zasadzie podobnej do monitoringu GPS stosowanego w samochodach osobowych, ciężarowych oraz dostawczych. Z całą pewnością można liczyć na wiele dodatkowych funkcji, które przyniosą w perspektywie czasu wymierne korzyści każdemu przedsiębiorstwu budowlanemu pod względem kosztów oraz wydajności działania. Co daje monitoring maszyn budowlanych?

Pełna kontrola, czyli efektywność i bezpieczeństwo

Monitoring maszyn budowlanych pozwala na kontrolowanie efektywności działania wszystkich dostępnych w firmie maszyn, a także daje możliwość kontrolowania wydajności pracowników. Tak więc mamy na oku, czy dana łyżka, dźwig lub wirnik pracuje skutecznie. Możliwość kontrolowania pracy operatorów maszyn skutecznie redukuje ryzyko niewłaściwego postępowania zatrudnionych pracowników nie tylko na terenie całego placu budowy, ale także w trasie. Profesjonalny system monitoringu GPS działa na terenie całego kraju, więc jego użytkowanie nie jest praktycznie niczym ograniczone, a wszystkie dane dotyczące danej maszyny są na bieżąco dostępne w każdym miejscu. Warto dodać, że kontrola ta jest bardzo wygodna, ponieważ w celu pozyskania interesujących nas informacji wystarczy mieć dostęp do komputera czy też urządzenia mobilnego. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu i są w zasięgu ręki w dowolnym miejscu i czasie.

Monitoring maszyn budowlanych pozwala na szybkie rozpoznanie nieefektywnych działań pracowników, dzięki funkcji identyfikacji operatorów. Daje również możliwość wykrycia przestojów na budowie, czy też potencjalnych oszustw i najróżniejszych nadużyć ze strony pracowników. System monitoringu generuje raporty, które zawierają dokładne rozliczenie pracy, dzięki czemu pracodawca może dokonać analizy i wyciągnąć odpowiednie wnioski. System monitoringu pozwala więc na skuteczne usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to monitoring GPS świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Jest to szczególnie zalecane w przypadku wartościowych maszyn, których kradzież wiąże się z dużymi stratami dla firmy czy też wstrzymaniem pracy na budowie. System pokazuje aktualną pozycję danego pojazdu, dzięki czemu w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości czy też kradzieży, pozwala na szybką interwencję, czyli odcięcie zapłonu. Zaletą monitoringu jest to, że odbywa się on w czasie rzeczywistym, a więc możemy niemal natychmiast zareagować i odpowiednio się zabezpieczyć.


Monitoring maszyn budowlanych, czyli oszczędność czasu i pieniędzy

Okazuje się, że monitoring GPS jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które liczą na ograniczenie kosztów. Dzięki systemowi otrzymujemy bowiem informacje o stanie oraz zużyciu paliwa, co pozwala na wyeliminowanie jego nadmiernego wykorzystania przez nieuczciwych pracowników. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu, a dostęp do nich jest nieograniczony. Otrzymujemy raporty dotyczące stanu technicznego maszyn oraz ich wykorzystania, co pozwala na wykrycie najmniejszej usterki. Szybka interwencja pozwala z kolei na eliminację ryzyka powstania większych uszkodzeń, co ogranicza znacząco koszty.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.