Monitoring maszyn budowlanych - dlaczego niezbędny?

15 wrz 2016

Monitoring maszyn budowlanych działa na zasadzie podobnej do monitoringu GPS stosowanego w samochodach osobowych, ciężarowych oraz dostawczych. Z całą pewnością można liczyć na wiele dodatkowych funkcji, które przyniosą w perspektywie czasu wymierne korzyści każdemu przedsiębiorstwu budowlanemu pod względem kosztów oraz wydajności działania. Co daje monitoring maszyn budowlanych?

Pełna kontrola, czyli efektywność i bezpieczeństwo

Monitoring maszyn budowlanych pozwala na kontrolowanie efektywności działania wszystkich dostępnych w firmie maszyn, a także daje możliwość kontrolowania wydajności pracowników. Tak więc mamy na oku, czy dana łyżka, dźwig lub wirnik pracuje skutecznie. Możliwość kontrolowania pracy operatorów maszyn skutecznie redukuje ryzyko niewłaściwego postępowania zatrudnionych pracowników nie tylko na terenie całego placu budowy, ale także w trasie. Profesjonalny system monitoringu GPS działa na terenie całego kraju, więc jego użytkowanie nie jest praktycznie niczym ograniczone, a wszystkie dane dotyczące danej maszyny są na bieżąco dostępne w każdym miejscu. Warto dodać, że kontrola ta jest bardzo wygodna, ponieważ w celu pozyskania interesujących nas informacji wystarczy mieć dostęp do komputera czy też urządzenia mobilnego. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu i są w zasięgu ręki w dowolnym miejscu i czasie.

Monitoring maszyn budowlanych pozwala na szybkie rozpoznanie nieefektywnych działań pracowników, dzięki funkcji identyfikacji operatorów. Daje również możliwość wykrycia przestojów na budowie, czy też potencjalnych oszustw i najróżniejszych nadużyć ze strony pracowników. System monitoringu generuje raporty, które zawierają dokładne rozliczenie pracy, dzięki czemu pracodawca może dokonać analizy i wyciągnąć odpowiednie wnioski. System monitoringu pozwala więc na skuteczne usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to monitoring GPS świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Jest to szczególnie zalecane w przypadku wartościowych maszyn, których kradzież wiąże się z dużymi stratami dla firmy czy też wstrzymaniem pracy na budowie. System pokazuje aktualną pozycję danego pojazdu, dzięki czemu w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości czy też kradzieży, pozwala na szybką interwencję, czyli odcięcie zapłonu. Zaletą monitoringu jest to, że odbywa się on w czasie rzeczywistym, a więc możemy niemal natychmiast zareagować i odpowiednio się zabezpieczyć.


Monitoring maszyn budowlanych, czyli oszczędność czasu i pieniędzy

Okazuje się, że monitoring GPS jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które liczą na ograniczenie kosztów. Dzięki systemowi otrzymujemy bowiem informacje o stanie oraz zużyciu paliwa, co pozwala na wyeliminowanie jego nadmiernego wykorzystania przez nieuczciwych pracowników. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu, a dostęp do nich jest nieograniczony. Otrzymujemy raporty dotyczące stanu technicznego maszyn oraz ich wykorzystania, co pozwala na wykrycie najmniejszej usterki. Szybka interwencja pozwala z kolei na eliminację ryzyka powstania większych uszkodzeń, co ogranicza znacząco koszty.

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

Jak monitorować pracę handlowców? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

11 sty 2023

Sprawdź, co jest niezbędne, by właściwie monitorować i kontrolować pracę handlowców w prowadzonej przez Ciebie firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zarządzać współpracą z kontrahentami.

czytaj więcej >

Znikające paliwo w Twojej ciężarówce? Zobacz, jak możesz ochronić się przed kradzieżą

20 gru 2022

Chroń budżet swojego przedsiębiorstwa, zabezpieczając się przed nieuczciwością kierowców lub kradzieżami na postojach. Postaw na nowatorskie i sprawdzone rozwiązania wspierające walkę ze złodziejami paliwa.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.