Monitoring Maszyn Budowlanych - cechy i funkcje

17 mar 2019

Jego wykorzystanie wśród zarządzających flotą pojazdów jest coraz popularniejsze, a wraz z nim maleje również niepewność pracowników względem tego typu narzędzi. O tym, że monitoring pojazdów można wykorzystywać we flocie pojazdów ciężarowych i osobowych wiedzą już wszyscy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieją już narzędzia, które usprawniają pracę także maszyn budowlanych.

Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów budowlanych?

Zarządzenie flotą pojazdów budowlanych jest sporym wyzwaniem. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferuje lokalizacja GPS do maszyn budowlanych, możliwe jest znacznie łatwiejsze kontrolowanie dostępnymi pojazdami. Z pomocą systemu możliwa jest również autoryzacja i identyfikacja kierowców. Monitoring GPS oferuje szereg dodatkowych udogodnień, które pozwalają bardziej efektywnie zarządzać nawet dużą flotą pojazdów. Zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Nowoczesne systemy wspierają pracę osób zarządzających flotami, generując oszczędności oraz wspierając decyzje opierane na twardych danych.

Funkcje monitoringu maszyn budowlanych

Podstawową funkcjonalnością, jaką daje monitoring GPS jest możliwość lokalizacji tego, gdzie znajduje się pojazd zarówno w godzinach jego pracy, jak i poza nimi. Jeśli zarządzający flotą ma wątpliwości, co do tego, w jaki sposób są wykorzystywane jego pojazdy, to lokalizacja da mu możliwość weryfikacji ich położenia. Dodatkowo, funkcja lokalizacji umożliwia monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym i pozwala na sprawdzenie ich tras nawet do 3 miesięcy wstecz. Archiwum może być wykorzystywane jako narzędzie do analizy danych w celu podwyższenia wydajności i efektywności pracy całej floty i zespołu.

System posiada wbudowany alarm wykrywający niepożądane zdarzenia w miejscu pracy. Jeśli nastąpi nieplanowane zatrzymanie pojazdu lub zmiana trasy, to zarządzający otrzyma natychmiastowe powiadomienie w aplikacji.

Z pomocą DS możliwe jest również bieżące weryfikowanie stanu zużytego paliwa, a dzięki informacjom pobieranym przez system, możliwa jest analiza dotycząca zużycia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą monitoringu gps maszyn budowlanych.

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

Jak monitorować pracę handlowców? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

11 sty 2023

Sprawdź, co jest niezbędne, by właściwie monitorować i kontrolować pracę handlowców w prowadzonej przez Ciebie firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zarządzać współpracą z kontrahentami.

czytaj więcej >

Znikające paliwo w Twojej ciężarówce? Zobacz, jak możesz ochronić się przed kradzieżą

20 gru 2022

Chroń budżet swojego przedsiębiorstwa, zabezpieczając się przed nieuczciwością kierowców lub kradzieżami na postojach. Postaw na nowatorskie i sprawdzone rozwiązania wspierające walkę ze złodziejami paliwa.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.