Monitoring GPS SENT-GEO i usług e-Przewóz

6 paź 2018

Rozwiązania firmy Data System oferują monitoring GPS SENT-GEO - system lokalizacji pojazdów zintegrowany z SENT-GEO, umożliwiający kontrolę czasu pracy, optymalizację tras oraz dwudziestoczterogodzinny monitoring pojazdów. Rozwiązania z zakresu monitoringu GPS dają pełną możliwość weryfikacji floty pojazdów, usprawniając proces zarządzania flotą oraz zmniejszając koszty utrzymania floty i zapewnienia jej bezpieczeństwa. Co ważne, są one kompatybilne z rejestrem SENT i powiązaną z nim aplikacją SENT-GEO oraz usługą e-Przewóz.

Monitoring GPS pojazdów umożliwia nie tylko integrację z aplikacją SENT-GEO, co jest obowiązkiem wynikającym wprost z ustawy z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. System monitorowania umożliwia także generację oszczędności – pracodawca ma możliwość sprawdzenia, czy pracownicy nie wykorzystują pojazdów do celów prywatnych, czy obchodzą się z pojazdami wystarczająco łagodnie i ekonomicznie.

Czym jest rejestr SENT i aplikacja powiązana z nim aplikacja SENT-GEO oraz usługa e-Przewóz?

Rejestr SENT

SENT  jest systemem monitorowania drogowego przewozu towarów. Jest to narzędzie powołane do życia w kwietniu 2017 roku, którego główną funkcją jest walka z nieuczciwymi podmiotami wyłudzającymi podatek od towarów i usług, handlującymi suszem tytoniowym, paliwami, czy całkowicie skażonym alkoholem. Dotyczy ona jednostek gospodarczych uczestniczących w transporcie tzw. „towarów wrażliwych”.

Z chwilą wejścia uchwały z 9 marca 2017 roku podmioty są zobligowane do przesyłania zgłoszeń transportu poprzez rejestrację na portalu PUESC. Każda z osób, która reprezentuje podmiot wysyłający, przewoźnika lub podmiot odbierający powinna być zarejestrowanym użytkownikiem platformy PUESC – wymagany jest minimalny poziom dostępu do portalu.

Zmiany SENT wprowadzone w październiku 2018 roku

Z dniem 1 października 2018 roku zostały wprowadzone zmiany w systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. Zmiany wynikają z ustawy z dnia 15 czerwca 2018 roku. Nakładają one obowiązek wyposażenia posiadanych środków transportu w urządzenia przekazujące dane GPS (dane geolokalizacyjne).

Przewoźnicy są zobowiązani do wyposażenia środka transportu, którymi mogą być:

- system wykorzystywany przez przewoźnika, który gromadzi i przekazuje dane GPS poszczególnego środka transportu, tzw. ZSL (zewnętrzny system lokalizacji),

- lokalizator, czyli urządzenie takie jak smartphone lub tablet, wyposażone w oprogramowanie udostępnione przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, które służy do monitorowania przewozu towarów.

- Aplikacja do monitorowania tras przewozu - SENT GEO, jest dostępna dla urządzeń z oprogramowaniem Google Android i Apple IOS.

Usługa e-Przewóz

W ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów została uruchomiona usługa „e-Przewóz”, umożliwiająca obsługę przewozu towarów zgłoszonych w rejestrze SENT. Usługa „e-Przewóz” umożliwia wszystkim klientom KAS (Krajowej Administracji Skarbowej) realizację obowiązków wynikających z ustawy, służy również do nauki wypełniania i przesyłania zgłoszeń do rejestru systemu monitorowania drogowego przewozu towarów SENT. Wszystkie zgłoszenia realizowane za jej pośrednictwem traktowane są jako wypełnienie obowiązków wynikających z przepisów uchwalonej w 2017 roku ustawy.

oferta monitoringu gps   kontakt w sprawie oferty monitoringu

 

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.