Monitoring GPS SENT-GEO i usług e-Przewóz

6 paź 2018

Rozwiązania firmy Data System oferują monitoring GPS SENT-GEO - system lokalizacji pojazdów zintegrowany z SENT-GEO, umożliwiający kontrolę czasu pracy, optymalizację tras oraz dwudziestoczterogodzinny monitoring pojazdów. Rozwiązania z zakresu monitoringu GPS dają pełną możliwość weryfikacji floty pojazdów, usprawniając proces zarządzania flotą oraz zmniejszając koszty utrzymania floty i zapewnienia jej bezpieczeństwa. Co ważne, są one kompatybilne z rejestrem SENT i powiązaną z nim aplikacją SENT-GEO oraz usługą e-Przewóz.

Monitoring GPS pojazdów umożliwia nie tylko integrację z aplikacją SENT-GEO, co jest obowiązkiem wynikającym wprost z ustawy z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. System monitorowania umożliwia także generację oszczędności – pracodawca ma możliwość sprawdzenia, czy pracownicy nie wykorzystują pojazdów do celów prywatnych, czy obchodzą się z pojazdami wystarczająco łagodnie i ekonomicznie.

Czym jest rejestr SENT i aplikacja powiązana z nim aplikacja SENT-GEO oraz usługa e-Przewóz?

Rejestr SENT

SENT  jest systemem monitorowania drogowego przewozu towarów. Jest to narzędzie powołane do życia w kwietniu 2017 roku, którego główną funkcją jest walka z nieuczciwymi podmiotami wyłudzającymi podatek od towarów i usług, handlującymi suszem tytoniowym, paliwami, czy całkowicie skażonym alkoholem. Dotyczy ona jednostek gospodarczych uczestniczących w transporcie tzw. „towarów wrażliwych”.

Z chwilą wejścia uchwały z 9 marca 2017 roku podmioty są zobligowane do przesyłania zgłoszeń transportu poprzez rejestrację na portalu PUESC. Każda z osób, która reprezentuje podmiot wysyłający, przewoźnika lub podmiot odbierający powinna być zarejestrowanym użytkownikiem platformy PUESC – wymagany jest minimalny poziom dostępu do portalu.

Zmiany SENT wprowadzone w październiku 2018 roku

Z dniem 1 października 2018 roku zostały wprowadzone zmiany w systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. Zmiany wynikają z ustawy z dnia 15 czerwca 2018 roku. Nakładają one obowiązek wyposażenia posiadanych środków transportu w urządzenia przekazujące dane GPS (dane geolokalizacyjne).

Przewoźnicy są zobowiązani do wyposażenia środka transportu, którymi mogą być:

- system wykorzystywany przez przewoźnika, który gromadzi i przekazuje dane GPS poszczególnego środka transportu, tzw. ZSL (zewnętrzny system lokalizacji),

- lokalizator, czyli urządzenie takie jak smartphone lub tablet, wyposażone w oprogramowanie udostępnione przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, które służy do monitorowania przewozu towarów.

- Aplikacja do monitorowania tras przewozu - SENT GEO, jest dostępna dla urządzeń z oprogramowaniem Google Android i Apple IOS.

Usługa e-Przewóz

W ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów została uruchomiona usługa „e-Przewóz”, umożliwiająca obsługę przewozu towarów zgłoszonych w rejestrze SENT. Usługa „e-Przewóz” umożliwia wszystkim klientom KAS (Krajowej Administracji Skarbowej) realizację obowiązków wynikających z ustawy, służy również do nauki wypełniania i przesyłania zgłoszeń do rejestru systemu monitorowania drogowego przewozu towarów SENT. Wszystkie zgłoszenia realizowane za jej pośrednictwem traktowane są jako wypełnienie obowiązków wynikających z przepisów uchwalonej w 2017 roku ustawy.

oferta monitoringu gps   kontakt w sprawie oferty monitoringu

 

Co to jest i jak działa monitoring floty?

3 cze 2022

Monitoring floty to zbieranie oraz zarządzanie danymi dotyczącymi pojazdów i zasobów należących do przedsiębiorstwa. Chodzi o samochody ciężarowe, osobowe i dostawcze (wraz z kierowcami), a także przyczepy. Firmy z branży transportowej używają takich danych w celu kontrolowania statusu floty oraz monitorowania, w jakim miejscu znajduje się aktualnie konkretny pojazd i jego kierowca. System monitoringu floty wykorzystuje system nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System).

czytaj więcej >

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.