Monitoring GPS samochodów ciężarowych

7 wrz 2016

Samochody ciężarowe niejednokrotnie przebywają długie trasy, stanowiąc fundament transportu drogowego - dzięki nim możliwy staje się tranzyt towarów drogą lądową. Warto zastanowić się nad zasadnością wykorzystania we wspomnianych pojazdach systemu monitoringu GPS, który wydaje się zwiększać bezpieczeństwo kierowców, jak również staje się korzystną alternatywą dla właścicieli firm spedycyjnych.

Monitoring GPS - podstawy działania

Zasada funkcjonowania wspomnianego monitoringu opiera się na zamontowaniu w pojeździe lokalizatorów GPS, które wysyłają informacje o położeniu pojazdu oraz jego stanie technicznym. Wykorzystują do tego celu system GSM do przesyłania danych. Montaż omawianego monitoringu nie jest skomplikowany, wymaga jedynie umieszczenia lokalizatorów w pojeździe. Co ważne, nasz system montażu nie powoduje utraty gwarancji producenta.

Zalety monitoringu GPS dla właścicieli flot ciężarowych

Bieżące monitorowanie swoich samochodów ciężarowych wydaje się wysoce korzystne dla przedsiębiorców, prowadzących firmy spedycyjne. Oprogramowanie DS Locate umożliwia skuteczne planowanie najbardziej ekonomicznych tras przejazdu, co pozwala osiągnąć znaczące oszczędności w skali roku. System DS Bak TIR pozwala na stały monitoring poziomu paliwa w zbiorniku oraz zabezpiecza zbiornik przed nieautoryzowanym otwarciem, dzięki czemu można uniknąć powszechnych kradzieży paliwa.  Istotne są także informacje o stylu jazdy danego pracownika - nieekonomiczne prowadzenie auta staje się bowiem dodatkowym obciążeniem finansowym dla firmy. Podusmowując, właściciele flot ciężarowych są w stanie w ciągu roku zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych dzięki zamontowaniu systemu monitoringu od Data System.

Atuty w odniesieniu do kierowców

Kierowcy ciężarówek, którzy przebywają długie odcinki drogowe narażeni są na różnego rodzaju ryzyko, związane ze specyfiką wykonywanego zawodu - zwiększone prawdopodobieństwo bycia uczestnikiem wypadków, jak również zostania ofiarą przestępstwa to jedne z zagrożeń, wynikających z rodzaju pracy w zawodzie kierowcy ciężarówki.

Monitoring GPS samochodów ciężarowych umożliwia pozostawanie pod stałym nadzorem, co korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa kierowcy - w przypadku niebezpieczeństwa, pracownik ma bowiem świadomość, że pojazd jest monitorowany, co umożliwia uzyskanie szybkiej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.