Monitoring GPS samochodów ciężarowych

7 wrz 2016

Samochody ciężarowe niejednokrotnie przebywają długie trasy, stanowiąc fundament transportu drogowego - dzięki nim możliwy staje się tranzyt towarów drogą lądową. Warto zastanowić się nad zasadnością wykorzystania we wspomnianych pojazdach systemu monitoringu GPS, który wydaje się zwiększać bezpieczeństwo kierowców, jak również staje się korzystną alternatywą dla właścicieli firm spedycyjnych.

Monitoring GPS - podstawy działania

Zasada funkcjonowania wspomnianego monitoringu opiera się na zamontowaniu w pojeździe lokalizatorów GPS, które wysyłają informacje o położeniu pojazdu oraz jego stanie technicznym. Wykorzystują do tego celu system GSM do przesyłania danych. Montaż omawianego monitoringu nie jest skomplikowany, wymaga jedynie umieszczenia lokalizatorów w pojeździe. Co ważne, nasz system montażu nie powoduje utraty gwarancji producenta.

Zalety monitoringu GPS dla właścicieli flot ciężarowych

Bieżące monitorowanie swoich samochodów ciężarowych wydaje się wysoce korzystne dla przedsiębiorców, prowadzących firmy spedycyjne. Oprogramowanie DS Locate umożliwia skuteczne planowanie najbardziej ekonomicznych tras przejazdu, co pozwala osiągnąć znaczące oszczędności w skali roku. System DS Bak TIR pozwala na stały monitoring poziomu paliwa w zbiorniku oraz zabezpiecza zbiornik przed nieautoryzowanym otwarciem, dzięki czemu można uniknąć powszechnych kradzieży paliwa.  Istotne są także informacje o stylu jazdy danego pracownika - nieekonomiczne prowadzenie auta staje się bowiem dodatkowym obciążeniem finansowym dla firmy. Podusmowując, właściciele flot ciężarowych są w stanie w ciągu roku zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych dzięki zamontowaniu systemu monitoringu od Data System.

Atuty w odniesieniu do kierowców

Kierowcy ciężarówek, którzy przebywają długie odcinki drogowe narażeni są na różnego rodzaju ryzyko, związane ze specyfiką wykonywanego zawodu - zwiększone prawdopodobieństwo bycia uczestnikiem wypadków, jak również zostania ofiarą przestępstwa to jedne z zagrożeń, wynikających z rodzaju pracy w zawodzie kierowcy ciężarówki.

Monitoring GPS samochodów ciężarowych umożliwia pozostawanie pod stałym nadzorem, co korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa kierowcy - w przypadku niebezpieczeństwa, pracownik ma bowiem świadomość, że pojazd jest monitorowany, co umożliwia uzyskanie szybkiej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.