Monitoring GPS samochodów ciężarowych

7 wrz 2016

Samochody ciężarowe niejednokrotnie przebywają długie trasy, stanowiąc fundament transportu drogowego - dzięki nim możliwy staje się tranzyt towarów drogą lądową. Warto zastanowić się nad zasadnością wykorzystania we wspomnianych pojazdach systemu monitoringu GPS, który wydaje się zwiększać bezpieczeństwo kierowców, jak również staje się korzystną alternatywą dla właścicieli firm spedycyjnych.

Monitoring GPS - podstawy działania

Zasada funkcjonowania wspomnianego monitoringu opiera się na zamontowaniu w pojeździe lokalizatorów GPS, które wysyłają informacje o położeniu pojazdu oraz jego stanie technicznym. Wykorzystują do tego celu system GSM do przesyłania danych. Montaż omawianego monitoringu nie jest skomplikowany, wymaga jedynie umieszczenia lokalizatorów w pojeździe. Co ważne, nasz system montażu nie powoduje utraty gwarancji producenta.

Zalety monitoringu GPS dla właścicieli flot ciężarowych

Bieżące monitorowanie swoich samochodów ciężarowych wydaje się wysoce korzystne dla przedsiębiorców, prowadzących firmy spedycyjne. Oprogramowanie DS Locate umożliwia skuteczne planowanie najbardziej ekonomicznych tras przejazdu, co pozwala osiągnąć znaczące oszczędności w skali roku. System DS Bak TIR pozwala na stały monitoring poziomu paliwa w zbiorniku oraz zabezpiecza zbiornik przed nieautoryzowanym otwarciem, dzięki czemu można uniknąć powszechnych kradzieży paliwa.  Istotne są także informacje o stylu jazdy danego pracownika - nieekonomiczne prowadzenie auta staje się bowiem dodatkowym obciążeniem finansowym dla firmy. Podusmowując, właściciele flot ciężarowych są w stanie w ciągu roku zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych dzięki zamontowaniu systemu monitoringu od Data System.

Atuty w odniesieniu do kierowców

Kierowcy ciężarówek, którzy przebywają długie odcinki drogowe narażeni są na różnego rodzaju ryzyko, związane ze specyfiką wykonywanego zawodu - zwiększone prawdopodobieństwo bycia uczestnikiem wypadków, jak również zostania ofiarą przestępstwa to jedne z zagrożeń, wynikających z rodzaju pracy w zawodzie kierowcy ciężarówki.

Monitoring GPS samochodów ciężarowych umożliwia pozostawanie pod stałym nadzorem, co korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa kierowcy - w przypadku niebezpieczeństwa, pracownik ma bowiem świadomość, że pojazd jest monitorowany, co umożliwia uzyskanie szybkiej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Co to jest i jak działa monitoring floty?

3 cze 2022

Monitoring floty to zbieranie oraz zarządzanie danymi dotyczącymi pojazdów i zasobów należących do przedsiębiorstwa. Chodzi o samochody ciężarowe, osobowe i dostawcze (wraz z kierowcami), a także przyczepy. Firmy z branży transportowej używają takich danych w celu kontrolowania statusu floty oraz monitorowania, w jakim miejscu znajduje się aktualnie konkretny pojazd i jego kierowca. System monitoringu floty wykorzystuje system nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System).

czytaj więcej >

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.