Monitoring GPS samochodów ciężarowych

7 wrz 2016

Samochody ciężarowe niejednokrotnie przebywają długie trasy, stanowiąc fundament transportu drogowego - dzięki nim możliwy staje się tranzyt towarów drogą lądową. Warto zastanowić się nad zasadnością wykorzystania we wspomnianych pojazdach systemu monitoringu GPS, który wydaje się zwiększać bezpieczeństwo kierowców, jak również staje się korzystną alternatywą dla właścicieli firm spedycyjnych.

Monitoring GPS - podstawy działania

Zasada funkcjonowania wspomnianego monitoringu opiera się na zamontowaniu w pojeździe lokalizatorów GPS, które wysyłają informacje o położeniu pojazdu oraz jego stanie technicznym. Wykorzystują do tego celu system GSM do przesyłania danych. Montaż omawianego monitoringu nie jest skomplikowany, wymaga jedynie umieszczenia lokalizatorów w pojeździe. Co ważne, nasz system montażu nie powoduje utraty gwarancji producenta.

Zalety monitoringu GPS dla właścicieli flot ciężarowych

Bieżące monitorowanie swoich samochodów ciężarowych wydaje się wysoce korzystne dla przedsiębiorców, prowadzących firmy spedycyjne. Oprogramowanie DS Locate umożliwia skuteczne planowanie najbardziej ekonomicznych tras przejazdu, co pozwala osiągnąć znaczące oszczędności w skali roku. System DS Bak TIR pozwala na stały monitoring poziomu paliwa w zbiorniku oraz zabezpiecza zbiornik przed nieautoryzowanym otwarciem, dzięki czemu można uniknąć powszechnych kradzieży paliwa.  Istotne są także informacje o stylu jazdy danego pracownika - nieekonomiczne prowadzenie auta staje się bowiem dodatkowym obciążeniem finansowym dla firmy. Podusmowując, właściciele flot ciężarowych są w stanie w ciągu roku zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych dzięki zamontowaniu systemu monitoringu od Data System.

Atuty w odniesieniu do kierowców

Kierowcy ciężarówek, którzy przebywają długie odcinki drogowe narażeni są na różnego rodzaju ryzyko, związane ze specyfiką wykonywanego zawodu - zwiększone prawdopodobieństwo bycia uczestnikiem wypadków, jak również zostania ofiarą przestępstwa to jedne z zagrożeń, wynikających z rodzaju pracy w zawodzie kierowcy ciężarówki.

Monitoring GPS samochodów ciężarowych umożliwia pozostawanie pod stałym nadzorem, co korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa kierowcy - w przypadku niebezpieczeństwa, pracownik ma bowiem świadomość, że pojazd jest monitorowany, co umożliwia uzyskanie szybkiej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

Jak monitorować pracę handlowców? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

11 sty 2023

Sprawdź, co jest niezbędne, by właściwie monitorować i kontrolować pracę handlowców w prowadzonej przez Ciebie firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zarządzać współpracą z kontrahentami.

czytaj więcej >

Znikające paliwo w Twojej ciężarówce? Zobacz, jak możesz ochronić się przed kradzieżą

20 gru 2022

Chroń budżet swojego przedsiębiorstwa, zabezpieczając się przed nieuczciwością kierowców lub kradzieżami na postojach. Postaw na nowatorskie i sprawdzone rozwiązania wspierające walkę ze złodziejami paliwa.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.