Monitoring GPS kolei - funkcje i korzyści

28 wrz 2016

Transport kolejowy jest narażony na wiele niebezpieczeństw - akt terrorystyczny, kradzież, napad, sabotaż czy pracownicze zagarnięcie mienia. Zagrożenia te generują konieczność wprowadzania odpowiednich środków zapobiegawczych, które zminimalizują określone niebezpieczeństwa i ryzyko jakichkolwiek nadużyć. Skutecznym rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw zarówno pasażerom, jak zarządzającym koleją jest monitoring gps kolei, który dzięki swoim funkcjom wpływa na poprawę jakości funkcjonowania transportu kolejowego.

Zalety i funkcje monitoringu kolei
Cechą charakterystyczną transportu kolejowego jest jego rozległość i rozproszenie. Może to skutkować wieloma problemami związanymi ze skutecznym zarządzaniem, kontrolą i rozliczaniem paliwa. Nowoczesny monitoring gps kolei pozwala ograniczyć bądź wyeliminować te problemy. Zalety monitoringu kolei to:
- precyzyjna lokalizacja taboru (w każdej chwili istnieje możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się konkretny pociąg i z jaką prędkością się porusza),
- kontrola zużycia paliwa (co jest szczególnie istotne w przypadku transportu rozproszonego na dużym obszarze),
- możliwość identyfikowania maszynisty (co z jednej strony skutkuje dokładnym rozliczaniem przepracowanych godzin, a z drugiej umożliwia sprawdzenie kto i kiedy uruchamia pojazd),
- alarmowanie dyspozytorów bądź kierowników zmian o wystąpieniu jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z ruchem pociągów (na przykład nieplanowany postój, zmiana trasy, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zbyt wysoka temperatura).
Dodatkową funkcją nowoczesnego i praktycznego monitoringu kolei jest możliwość przejrzenia archiwum, czyli zapisanych zdarzeń sprzed kilku tygodni bądź miesięcy. Funkcja ta umożliwia przeanalizowanie przeszłych zdarzeń i wprowadzenie rozwiązań, które w przyszłości wyeliminują błędy i niekorzystne zjawiska.

Korzyści monitoringu kolei z perspektywy pasażera
Wiele osób korzystających z transportu kolejowego obawia się niebezpiecznych zdarzeń - i to zarówno tych wynikających z celowych działań przestępców, jak i tych będących skutkiem nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Monitoring gps kolei - dzięki możliwości lokalizacji danego pociągu oraz alarmowaniu o niebezpiecznych bądź nietypowych zdarzeniach - niewątpliwie może podnieść komfort psychiczny podróżnych. Świadomość, iż pociągi są lokalizowane za pomocą urządzenia gps, a każdy sygnał o wypadku bądź niebezpieczeństwie przekazywany do centrali, znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa podróżujących transportem kolejowym. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia monitoring gps umożliwia odpowiednim służbom natychmiastową reakcję, a to sprawia, iż w razie niebezpiecznego zdarzenia pasażerowie mogą liczyć na szybką pomoc służb interwencyjnych.

Monitoring GPS kolei to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Pasażerom i przewożonym towarom zapewnia bezpieczeństwo, a zarządzającym koleją daje możliwość ochrony pociągów, zbierania danych eksploatacyjnych oraz autoryzację i nadzór pracowników. Rozwiązania te zapewniają bezpieczeństwo pociągom, pracownikom i pasażerom.

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.