Kompleksowe rozwiązania telematyczne w firmie Data System

26 maj 2019

Usługi w zakresie lokalizacji pojazdów i monitoringu GPS stają się coraz powszechniejsze. W Polsce, liderem branży oferującej takie rozwiązania jest Data System Group z Poznania. Poza usługami lokalizacyjnymi, firma zajmuje się też produkcją urządzeń. Sprzęt w całości konstruowany jest Dziale Technicznym, zlokalizowanym w Łodzi. Data Group to przedsiębiorstwo dynamicznie reagujące na zapotrzebowanie konsumentów, dzięki czemu od lat zapewnia im niezwykłą elastyczność w realizacji usług.

Monitoring GPS

Nowoczesny monitoring pojazdów GPS to podstawowy produkt Data System, dedykowany firmom transportowym oraz innym przedsiębiorstwom dysponującym własną flotą aut. System ten pozwala na efektowne zarządzanie pojazdami - informuje o ich aktualnej lokalizacji, a także przekazuje kluczowe informacje dotyczące przekroczeń prędkości, poziomu paliwa czy rozdzielania jazdy służbowej i prywatnej przez kierowców. Dodatkową funkcjonalnością dla pojazdów ciężarowych jest zdalny odczyt danych z cyfrowego tachografu, nie wymagający powrotu pojazdu do bazy.

Inne usługi

Usługi Data System przeznaczone są nie tylko dla flot samochodowych, ale również sieci innych pojazdów i maszyn. Dotyczy to m.in. monitoringu wózków widłowych, który jest jedyną tego typu ofertą dostępną w Polsce. Usługi prezentowane przez firmę mają zastosowanie także w przypadku kontenerów czy przestrzeni magazynowych, które mogą wymagać np. monitoringu temperatury.

Dokonania i wyróżnienia

Systemy oferowane przez Data System to nie tylko standardowa lokalizacja GPS do auta. Pośród dostępnych narzędzi wyróżnić można chociażby urządzenia, które uczą operatorów bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Rozwiązania Data System ułatwiają też optymalne zarządzanie sprzętem i pracownikami, co przekłada się na liczne oszczędności finansowe. Wszystkie realizowane usługi świadczone są na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem może być regularna certyfikacja urządzenia lokalizacyjnego Satech 5 oraz wyróżnienie klasą EXTRA przez LEPWEAI Politechniki Świętokrzyskiej.

Zapraszamy do przeczytania wcześniejszego wpisu, na temat sposobów zarządzania flotą samochodową – kliknij tutaj

Co to jest i jak działa monitoring floty?

3 cze 2022

Monitoring floty to zbieranie oraz zarządzanie danymi dotyczącymi pojazdów i zasobów należących do przedsiębiorstwa. Chodzi o samochody ciężarowe, osobowe i dostawcze (wraz z kierowcami), a także przyczepy. Firmy z branży transportowej używają takich danych w celu kontrolowania statusu floty oraz monitorowania, w jakim miejscu znajduje się aktualnie konkretny pojazd i jego kierowca. System monitoringu floty wykorzystuje system nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System).

czytaj więcej >

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.