Jak zarządzać flotą firmowych samochodów?

28 mar 2019

Własne floty samochodowe posiadają firmy i instytucje z różnych branż. Kluczowe znacznie ma dla nich utrzymanie pojazdów firmowych w nienagannym stanie technicznym, a także zabezpieczenie ich przed kradzieżą. Aby to osiągnąć, należy dysponować odpowiednim systemem kontroli. Jak zarządzać firmowymi pojazdami?

Określenie zapotrzebowania

Większość dużych firm decyduje się w pewnym okresie działalności na inwestycję we własną flotę pojazdów. Liczebność samochodów zależy głównie od formy prowadzonej działalności, a także zapotrzebowania przedsiębiorstwa na środki transportu. Zarządzanie flotą znacząco usprawnia zakup odpowiednich narzędzi, a także umiejętne ich wykorzystywanie w praktyce. Szerokie możliwości kontroli pracy pojazdów oraz zatrudnianych kierowców zapewnia dobry monitoring GPS.

Zrozumienie obowiązków

Nakład pracy związanej z zarządzaniem flotą zależy często od ilości pojazdów, które posiada dana firma. Zakres czynności obejmuje zarówno proces zakupu nowych modeli oraz ich techniczną obsługę, jak i nadzorowanie stanu liczników poszczególnych samochodów firmowych. Operator floty musi też sprawdzać ilość przejechanych kilometrów i monitorować pojazdy. Kluczowe znaczenie ma ponadto nadzór nad procesem naprawy ewentualnych szkód komunikacyjnych.

Inwestycja w odpowiednie narzędzia

Obecnie, sprawne zarządzanie flotą pojazdów firmowych wymaga inwestycji w nowoczesny system monitorowania. Daje on możliwość swobodnego śledzenia tras pojazdów, prowadzenia ewidencji poszczególnych modeli oraz rejestrowania wszystkich informacji dotyczących zużycia paliwa. Dobry monitoring GPS nie tylko ułatwia utrzymanie kontroli nad flotą, ale też przyczynia się do jej optymalizacji. Poszczególne funkcjonalności przyczyniają się także do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Najważniejsze informacje dotyczące floty gromadzoną są w jednym miejscu, co zwiększa wygodę. Takie rozwiązanie może być szczególnym ułatwieniem dla firm, które muszą sprawować kontrolę nad dużą liczbą samochodów oraz kierowców.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na systemy monitoringu GPS:
•   samochodów ciężarowych
•   samochodów osobowych
•   wózków widłowych
•   maszyn budowlanych
•   samochodów dostawczych
•   kontenerów

Masz więcej pytań, napisz lub zadzwoń – z chęcią udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.