Jak pogodzić kontrolę floty pojazdów z pracą zdalną?

29 mar 2020

Pandemia COVID-19 spowodowała paraliż w wielu sektorach gospodarki. Zarówno produkcja jak i usługi w wielu gałęziach przemysłu zostały wstrzymane, liczne firmy zdecydowały się na pracę zdalną, jednak transport nadal musi działać na starych zasadach.

Kierowcy to te osoby, które nie mogą pracować w domu przed komputerem. Muszą pracować w terenie, przewożąc towary z fabryk do hurtowni, dostarczając produkty z hurtowni do sklepów czy restauracji, a także dostarczać zamówienia do osób prywatnych.
Zwłaszcza w tak trudnej sytuacji, takie procesy należy optymalizować, po to by zminimalizować koszty, zapewnić ciągłość dostaw, nadzorować i rozliczać powierzone zadania. Z pewnością trudno właścicielom firmy lub dyspozytorom kontaktować się z każdym kierowcą czy dostawcą z osobna, odpytywać na bieżąco o realizacje kolejnych zadań lub je weryfikować.
Firma Data System Group znalazła proste i skuteczne rozwiązanie, które pomaga w procesach optymalizacji dostaw oraz obniża koszty użytkowania pojazdów.

- Jest nim nowoczesny lokalizator do samomontażu bezpośrednio na akumulatorze pojazdu. W połączeniu z nowoczesną, dedykowaną aplikacją, dostępną na każdym typie komputera oraz na każdym rodzaju smartfona lub tabletu, stanowi doskonałe narzędzie do monitoringu pojazdów, również w czasie pandemii - informuje Tomasz Waligóra, prezes firmy Data System.

Lokalizator instalowany na akumulatorze to całkowita nowość. Pod kątem zasilania, nie ma lepszego miejsca, jednak biorąc pod uwagę sygnał GPS, który dociera do nas z satelity, miejsce pod maską pojazdu oferuje skrajnie trudne warunki dla jego pozyskania i wydawałoby się, że namierzanie pozycji i prędkości pojazdu jest niemożliwe.

Aby jednak lokalizator działał prawidłowo, wykorzystano zjawisko odbicia sygnału GPS od nawierzchni jezdni. Po odbiciu, sygnał dociera od spodu pojazdu, przez komorę silnika do lokalizatora ułożonego na akumulatorze dostarczając silny i precyzyjny sygnał, który pozwala zlokalizować pojazd, określić kierunek jazdy, prędkość, czasy postoju, a nawet ocenić styl jazdy oraz zweryfikować przestrzeganie ograniczeń prędkość przez kierowcę – tłumaczy Tomasz Waligóra.

Co najważniejsze, montaż takiego lokalizatora może wykonać każdy użytkownik pojazdu, a zajmuje to zaledwie kilka minut. Nie ma więc konieczności zbędnego kontaktu z autoryzowanym instalatorem lub warsztatem. Data System dostarcza nadajnik bezpośrednio do firmy lub kierowcy, który po kilku minutach i zdalnej aktywacji, może cieszyć się z szerokiego zakresu funkcjonalności oferowanego rozwiązania.

Korzystając z aplikacji DS Locate wszystkie dane przesyłane przez lokalizator są wizualizowane w nowoczesny sposób. Dzięki temu możemy w czasie rzeczywistym optymalizować procesy logistyczne, nadzorować wykonywanie i rozliczać z powierzonych zadań.

Z całą pewnością godny uwagi jest cały system raportów ułatwiających analizę floty oraz dostępna dla każdego klienta funkcjonalność Wirtualny Policjant. Jest to narzędzie, które kilka razy na minutę porównuje prędkość pojazdu z dozwoloną prędkością na danej drodze.

Biorąc pod uwagę wszystkie te funkcjonalności, zarządzający flotą może w prosty sposób, zdalnie zza biurka, na bieżąco weryfikować zachowanie się użytkowników pojazdów firmowych pod kątem przestrzegania przepisów, a także skutecznie ograniczyć koszty, w tym zużycie paliwa oraz zużycie pojazdu.

Wydaje się, że na tę chwilę, wobec panującej sytuacji epidemicznej, a zarazem konieczności ciągłej optymalizacji kosztów, jest to najlepsze rozwiązanie do monitoringu transportu. Z jednej strony pozwala ono na szybki i prosty montaż, bez konieczności umawiania spotkań z instalatorami czy też wizytach w warsztatach, które obecnie często są nieczynne. Z drugiej zaś strony zapewnia wszelkie narzędzia ku temu, aby sprawnie i rzetelni zarządzać flotą pojazdów.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.