Ekonomiczne monitorowanie floty pojazdów ciężarowych Data System

14 maj 2019

Funkcjonalności powalające na kontrolę stylu jazdy i poziomu paliwa są szczególnie cenione przez właścicieli firm oferujących usługi transportowe. Tego rodzaju rozwiązania mają wyjątkowe znaczenie w przypadku samochodów ciężarowych, które bardzo często wyruszają na długie trasy. Na bezpośrednią kontrolę ich lokalizacji oraz generowanie przydatnych raportów, pozwala nowoczesny system monitoringu GPS firmy Data System.

Monitoring GPS aut ciężarowych

Jedną z kluczowych funkcjonalności systemu jest możliwość zdalnego odczytu danych z cyfrowego tachografu. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej, taka opcja jest wskazana ze względu na potrzeby kontrolne ITD. Praktyczną usługą jest również możliwość kontrolowania tankowanego paliwa w obsługiwanych pojazdach ciężarowych, poprzez mechaniczne i elektroniczne zabezpieczenie wlewu paliwa. Funkcjonalność ta chroni go przed otwarciem przez nieuprawnione osoby.

Możliwości raportowania

Aby ułatwić zarządzanie posiadaną flotą, aplikacja wyposażona została w funkcję wygodnego grupowania pojazdów. Lokalizacja GPS do auta ciężarowego pozwala na bezterminowe przechowywanie historii tras, gdzie pozostaje ona na zawsze i nigdy nie jest usuwana. System informuje też o całkowitej ilości tankowań, włącznie ze średnim zużyciem paliwa oraz jego upustach. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość analizy informacji z kart paliwowych. Konkretnym pojazdom przypisywać można też cykliczne przypomnienia kalendarzowe.

Funkcje bezpieczeństwa

Monitoring pojazdów ciężarowych wyposażony został także w usługę, która umożliwia blokadę zapłonu. Znajduje ona zastosowanie w przypadku próby uruchomienia pojazdu skradzionego, ułatwiając tym samym jego odzyskanie. System posiada też funkcję ograniczonego czasowo monitorowania, dzięki której na wybrany okres ukryć można widoczność poszczególnych maszyn w panelu administracyjnym. Dzięki możliwości mierzenia temperatury za pomocą certyfikowanych narzędzi, lokalizacja GPS do auta ciężarowego informuje operatorów także o zmianach warunków np. w chłodniach.

Wszystkie wymienione funkcjonalności służą lepszemu zarządzaniu flotą, co w efekcie przekłada się na generowanie oszczędności. Poproś o ofertę dla Twojej firmy i sprawdź ile może zaoszczędzić Twoja flota.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.