Ekonomiczne monitorowanie floty pojazdów ciężarowych Data System

14 maj 2019

Funkcjonalności powalające na kontrolę stylu jazdy i poziomu paliwa są szczególnie cenione przez właścicieli firm oferujących usługi transportowe. Tego rodzaju rozwiązania mają wyjątkowe znaczenie w przypadku samochodów ciężarowych, które bardzo często wyruszają na długie trasy. Na bezpośrednią kontrolę ich lokalizacji oraz generowanie przydatnych raportów, pozwala nowoczesny system monitoringu GPS firmy Data System.

Monitoring GPS aut ciężarowych

Jedną z kluczowych funkcjonalności systemu jest możliwość zdalnego odczytu danych z cyfrowego tachografu. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej, taka opcja jest wskazana ze względu na potrzeby kontrolne ITD. Praktyczną usługą jest również możliwość kontrolowania tankowanego paliwa w obsługiwanych pojazdach ciężarowych, poprzez mechaniczne i elektroniczne zabezpieczenie wlewu paliwa. Funkcjonalność ta chroni go przed otwarciem przez nieuprawnione osoby.

Możliwości raportowania

Aby ułatwić zarządzanie posiadaną flotą, aplikacja wyposażona została w funkcję wygodnego grupowania pojazdów. Lokalizacja GPS do auta ciężarowego pozwala na bezterminowe przechowywanie historii tras, gdzie pozostaje ona na zawsze i nigdy nie jest usuwana. System informuje też o całkowitej ilości tankowań, włącznie ze średnim zużyciem paliwa oraz jego upustach. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość analizy informacji z kart paliwowych. Konkretnym pojazdom przypisywać można też cykliczne przypomnienia kalendarzowe.

Funkcje bezpieczeństwa

Monitoring pojazdów ciężarowych wyposażony został także w usługę, która umożliwia blokadę zapłonu. Znajduje ona zastosowanie w przypadku próby uruchomienia pojazdu skradzionego, ułatwiając tym samym jego odzyskanie. System posiada też funkcję ograniczonego czasowo monitorowania, dzięki której na wybrany okres ukryć można widoczność poszczególnych maszyn w panelu administracyjnym. Dzięki możliwości mierzenia temperatury za pomocą certyfikowanych narzędzi, lokalizacja GPS do auta ciężarowego informuje operatorów także o zmianach warunków np. w chłodniach.

Wszystkie wymienione funkcjonalności służą lepszemu zarządzaniu flotą, co w efekcie przekłada się na generowanie oszczędności. Poproś o ofertę dla Twojej firmy i sprawdź ile może zaoszczędzić Twoja flota.

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

Pobierz nową aplikację mobilną DS Locate!

4 mar 2021

Od niedawna dostępna jest bezpłatnie, zupełnie nowa aplikacja mobilna DS Locate. Tym samym wycofujemy aplikację DS Car Spy.

czytaj więcej >

Zostań Partnerem Data System! Polecaj nasze usługi i otrzymuj prowizję.

13 paź 2020

Niedawno uruchomiony Program Partnerski Data System Group zrzesza szeroką grupę firm zajmujących się flotami samochodowymi.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate