Ekonomiczne monitorowanie floty pojazdów ciężarowych Data System

14 maj 2019

Funkcjonalności powalające na kontrolę stylu jazdy i poziomu paliwa są szczególnie cenione przez właścicieli firm oferujących usługi transportowe. Tego rodzaju rozwiązania mają wyjątkowe znaczenie w przypadku samochodów ciężarowych, które bardzo często wyruszają na długie trasy. Na bezpośrednią kontrolę ich lokalizacji oraz generowanie przydatnych raportów, pozwala nowoczesny system monitoringu GPS firmy Data System.

Monitoring GPS aut ciężarowych

Jedną z kluczowych funkcjonalności systemu jest możliwość zdalnego odczytu danych z cyfrowego tachografu. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej, taka opcja jest wskazana ze względu na potrzeby kontrolne ITD. Praktyczną usługą jest również możliwość kontrolowania tankowanego paliwa w obsługiwanych pojazdach ciężarowych, poprzez mechaniczne i elektroniczne zabezpieczenie wlewu paliwa. Funkcjonalność ta chroni go przed otwarciem przez nieuprawnione osoby.

Możliwości raportowania

Aby ułatwić zarządzanie posiadaną flotą, aplikacja wyposażona została w funkcję wygodnego grupowania pojazdów. Lokalizacja GPS do auta ciężarowego pozwala na bezterminowe przechowywanie historii tras, gdzie pozostaje ona na zawsze i nigdy nie jest usuwana. System informuje też o całkowitej ilości tankowań, włącznie ze średnim zużyciem paliwa oraz jego upustach. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość analizy informacji z kart paliwowych. Konkretnym pojazdom przypisywać można też cykliczne przypomnienia kalendarzowe.

Funkcje bezpieczeństwa

Monitoring pojazdów ciężarowych wyposażony został także w usługę, która umożliwia blokadę zapłonu. Znajduje ona zastosowanie w przypadku próby uruchomienia pojazdu skradzionego, ułatwiając tym samym jego odzyskanie. System posiada też funkcję ograniczonego czasowo monitorowania, dzięki której na wybrany okres ukryć można widoczność poszczególnych maszyn w panelu administracyjnym. Dzięki możliwości mierzenia temperatury za pomocą certyfikowanych narzędzi, lokalizacja GPS do auta ciężarowego informuje operatorów także o zmianach warunków np. w chłodniach.

Wszystkie wymienione funkcjonalności służą lepszemu zarządzaniu flotą, co w efekcie przekłada się na generowanie oszczędności. Poproś o ofertę dla Twojej firmy i sprawdź ile może zaoszczędzić Twoja flota.

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.