Dla kogo jest system monitoringu pojazdów GPS?

28 lip 2016

Przykładem takiego narzędzia dla właścicieli firm logistycznych czy transportowych z pewnością jest monitoring GPS pojazdów. Jest to produkt skierowany dla osób, które chcą w pełni kontrolować swoje pojazdy i w ten sposób zwiększają konkurencyjność swojej firmy i wydajność pracy.

Bardzo istotną informacją, jaką otrzymuje się dzięki monitoringowi GPS jest autoryzacja i identyfikacja. Oznacza to, że właściciel pojazdu zawsze wie, kto i kiedy uruchamia dany samochód, co można sprawdzić na ekranie komputera bądź telefonu komórkowego. Dzięki niewielkiemu przyciskowi w samochodzie można również bez problemu rozróżnić jazdę służbową od jazdy prywatnej.

Przede wszystkim jednak monitoring GPS daje możliwość kontrolowania spraw związanych z paliwem. Innymi słowy, właściciel floty może sprawdzić ile razy samochód został zatankowany,gdzie oraz jaka ilość została zatankowana. Otrzymuje on również informację na temat średniego zużycia paliwa. Co ważne, wszelkie odstępstwa od normy, jak na przykład nagły ubytek paliwa, są automatycznie wykrywane i przekazywane do wiadomości właściciela pojazdu.

Nie da się ukryć, że efektywne zarządzanie flotą pojazdów to klucz do podniesienia konkurencyjności i jakości świadczonych przez przedsiębiorstwo usług. Nic więc dziwnego, że monitoring GPS pojazdów cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców, którzy zdają sobie sprawę, że narzędzie, które daje im możliwość kontrolowania sytuacji dotyczącej ich samochodów, może być niezwykle skuteczne nie tylko, jeżeli chodzi o określanie gdzie w danym momencie znajduje się pojazd czy przewożony towar, ale również w kwestiach oszczędności na paliwie czy przy planowaniu przyszłych tras.

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

Jak monitorować pracę handlowców? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

11 sty 2023

Sprawdź, co jest niezbędne, by właściwie monitorować i kontrolować pracę handlowców w prowadzonej przez Ciebie firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą skutecznie zarządzać współpracą z kontrahentami.

czytaj więcej >

Znikające paliwo w Twojej ciężarówce? Zobacz, jak możesz ochronić się przed kradzieżą

20 gru 2022

Chroń budżet swojego przedsiębiorstwa, zabezpieczając się przed nieuczciwością kierowców lub kradzieżami na postojach. Postaw na nowatorskie i sprawdzone rozwiązania wspierające walkę ze złodziejami paliwa.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.