Dla kogo jest system monitoringu pojazdów GPS?

28 lip 2016

Przykładem takiego narzędzia dla właścicieli firm logistycznych czy transportowych z pewnością jest monitoring GPS pojazdów. Jest to produkt skierowany dla osób, które chcą w pełni kontrolować swoje pojazdy i w ten sposób zwiększają konkurencyjność swojej firmy i wydajność pracy.

Bardzo istotną informacją, jaką otrzymuje się dzięki monitoringowi GPS jest autoryzacja i identyfikacja. Oznacza to, że właściciel pojazdu zawsze wie, kto i kiedy uruchamia dany samochód, co można sprawdzić na ekranie komputera bądź telefonu komórkowego. Dzięki niewielkiemu przyciskowi w samochodzie można również bez problemu rozróżnić jazdę służbową od jazdy prywatnej.

Przede wszystkim jednak monitoring GPS daje możliwość kontrolowania spraw związanych z paliwem. Innymi słowy, właściciel floty może sprawdzić ile razy samochód został zatankowany,gdzie oraz jaka ilość została zatankowana. Otrzymuje on również informację na temat średniego zużycia paliwa. Co ważne, wszelkie odstępstwa od normy, jak na przykład nagły ubytek paliwa, są automatycznie wykrywane i przekazywane do wiadomości właściciela pojazdu.

Nie da się ukryć, że efektywne zarządzanie flotą pojazdów to klucz do podniesienia konkurencyjności i jakości świadczonych przez przedsiębiorstwo usług. Nic więc dziwnego, że monitoring GPS pojazdów cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców, którzy zdają sobie sprawę, że narzędzie, które daje im możliwość kontrolowania sytuacji dotyczącej ich samochodów, może być niezwykle skuteczne nie tylko, jeżeli chodzi o określanie gdzie w danym momencie znajduje się pojazd czy przewożony towar, ale również w kwestiach oszczędności na paliwie czy przy planowaniu przyszłych tras.

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

Pobierz nową aplikację mobilną DS Locate!

4 mar 2021

Od niedawna dostępna jest bezpłatnie, zupełnie nowa aplikacja mobilna DS Locate. Tym samym wycofujemy aplikację DS Car Spy.

czytaj więcej >

Zostań Partnerem Data System! Polecaj nasze usługi i otrzymuj prowizję.

13 paź 2020

Niedawno uruchomiony Program Partnerski Data System Group zrzesza szeroką grupę firm zajmujących się flotami samochodowymi.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate