Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Już wkrótce viaTOLL, stary system do uiszczania opłat za autostrady zostanie zastąpiony przez e-TOLL, nowe rozwiązanie bazujące na technologii GPS. Aby urządzenia lokalizacyjne mogły być używane do rozliczania opłat za przejazdy autostradami, muszą przejść stosowną certyfikację. Miło nam poinformować, że nasza firma uzyskała certyfikację aż dla czterech swoich urządzeń. Trzech ZSL (Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych): typ 1STEL, typ 1TEL, typ 1CANTEL oraz jednego OBU (On-Board Unit): DS/OBD CAN. Stosowne potwierdzenie certyfikacji znalazło się już na oficjalnej rządowej stronie poświęconej systemowi e-TOLL: https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/urz%C4%85dzenia/zsl/

Jednocześnie informujemy, że Ministerstwo Finansów wystosowało komunikat, w którym zaproponowało przewoźnikom ulgę podatkową, która będzie dotyczyć zakupu urządzeń. Maksymalna wysokość ulgi podatkowej wynosić będzie 500 zł na każdy pojazd, który w 2021 roku dokonał przejazdu i zapłacił za niego elektronicznie.

Po więcej informacji i w celu zamówienia certyfikowanych urządzeń zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta Data System pod adresem: bok@datasystem.pl

Co to jest i jak działa monitoring floty?

3 cze 2022

Monitoring floty to zbieranie oraz zarządzanie danymi dotyczącymi pojazdów i zasobów należących do przedsiębiorstwa. Chodzi o samochody ciężarowe, osobowe i dostawcze (wraz z kierowcami), a także przyczepy. Firmy z branży transportowej używają takich danych w celu kontrolowania statusu floty oraz monitorowania, w jakim miejscu znajduje się aktualnie konkretny pojazd i jego kierowca. System monitoringu floty wykorzystuje system nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System).

czytaj więcej >

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.