Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023


Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży. Aby to osiągnąć, najczęściej konieczne jest spotkanie twarzą w twarz, a nie tylko połączenie telefoniczne czy mailowe.

 

Niestety, często handlowcy unikają takich spotkań ze względu na trudności logistyczne, takie jak wyjazdy w różne miejsca i dostosowanie się do terminów spotkań. Zamiast tego, wygodniej jest porozmawiać przez telefon lub wysłać maila. Niestety, taki sposób komunikacji często prowadzi do osłabienia relacji biznesowych, a miejsce naszej firmy może zostać zajęte przez konkurencję.

 

Dlatego coraz więcej firm korzysta z rozwiązań technologicznych, takich jak lokalizatory GPS, aby kontrolować punktualność swoich handlowców i zapewnić lepszą obsługę klientów. Jedną z firm oferujących takie rozwiązania jest Data System.

 

Dzięki małemu lokalizatorowi GPS, który można zamontować w pojeździe, można śledzić ruchy handlowca w czasie rzeczywistym. Bezpiecznie przyklejony do akumulatora pod maską i podpięty do zasilania z klem pojazdu, lokalizator nie przeszkadza w normalnej pracy samochodu. Dzięki aplikacji mobilnej można w prosty sposób generować raporty odwiedzin, które pokazują, gdzie i jak długo był nasz przedstawiciel każdego dnia.

 

Nie tylko można sprawdzić, czy handlowiec odwiedził wszystkich zaplanowanych klientów, ale również dowiedzieć się, o której wyjechał z domu do pracy, jak długo pracował i o której wrócił po pracy do domu. To daje firmie szansę na lepszą organizację pracy swoich handlowców i planowanie przyszłych wyjazdów.

 

Dodatkowo, lokalizator GPS firmy Data System oferuje funkcję kontroli prędkości. Z raportu wynika, czy handlowiec przestrzegał dozwolonych prędkości na drodze, po której poruszał się samochód służbowy. To ważne dla bezpieczeństwa handlowca oraz innych uczestników ruchu drogowego. Rozwiązanie Data System ma w swojej bazie zapisane prędkości dla wszystkich dróg w Polsce.

 

Warto zaznaczyć, że lokalizatory są bardzo precyzyjne i pozwalają na monitorowanie ruchu pojazdu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu menedżerowie mogą dokładnie sprawdzić, czy ich pracownicy wykonują swoją pracę zgodnie z wymaganiami, czy realizują ustalone plany wizyt. Co więcej, lokalizatory pozwalają na szybkie reagowanie w przypadku wypadków lub awarii pojazdu, co może być niezwykle ważne dla bezpieczeństwa kierowcy.

 

Nie bez znaczenia także jest fakt, że lokalizatory Data System mają certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej i dzięki temu służą one jednocześnie do automatycznego rozliczania przejazdów płatnymi odcinkami dróg w systemie e-Toll.

 

Warto jednak pamiętać, że monitorowanie pracowników z wykorzystaniem lokalizatorów wiąże się z pewnymi wyzwaniami etycznymi. Pracownicy mogą odczuwać dyskomfort lub poczucie braku prywatności, co może negatywnie wpłynąć na ich morale i wydajność pracy. Dlatego ważne jest, aby przed wdrożeniem systemu lokalizacji uzgodnić z pracownikami zasady jego stosowania i zapewnić im poczucie zaufania i szacunku.

 

Podsumowując, usługa lokalizacji pojazdów oferowana przez firmę Data System może być bardzo pomocna w monitorowaniu punktualności i efektywności pracy handlowców, co z kolei przekłada się na lepsze relacje z klientami i większe zyski firmy. Jednocześnie jednak ważne jest, aby zastosować je w sposób etyczny i przestrzegać prywatności pracowników.Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

Ewidencja czasu i jakości pracy kierowcy. Czy tachograf to jedyne rozwiązanie?

24 sty 2023

Dowiedz się, jak zadbać o niezawodność pomiaru czasu pracy kierowców zawodowych. Tachograf do samochodu ciężarowego to tylko jeden ze sposobów, aby monitorować pracowników oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.