5 funkcji monitoringu wózków widłowych, o których nie wiedziałeś

4 gru 2018

Zwłaszcza jeśli w firmie znajduje się większa liczba pojazdów. Monitoring umożliwia śledzenie pracy wózków widłowych, jak i pracowników. Jednak nie jest to jego jedyna funkcja. Co jeszcze możesz zyskać decydując się na monitoring wózków widłowych?

1. Wózki z autoryzacją

Monitoring wózków widłowych od Data System pozwala na określanie poziomów autoryzacji dla operatorów. Pracownicy mogą mieć dostęp do określonych typów pojazdów - zgodnych choćby ze swoimi uprawnieniami.

2. Operator "pod lupą"

Oprócz informacji, jaki pracownik w jakim czasie dokonał pobrania wózka, monitoring daje możliwość przypisywania archiwum działań do konkretnego użytkownika. W ten sposób zarządzający flotą może sprawdzić, czy dany operator stosuje się do zasad ecodrivingu, jaki jest jego styl jazdy, a także, czy powoduje udary. Więcej na temat ecodrivingu wózków widłowych pisaliśmy we wcześniejszym artykule (czytaj więcej).

3. Wykrywanie udarów

Udary mogą przyczynić się nie tylko do pogorszenia bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale również obniżenia żywotności sprzętu. Niezwykle istotne jest zatem możliwie jak najszybsze ich wykrywanie i podjęcie odpowiednich działań do unikania ich w przyszłości. Monitoring przesyła dane o wystąpieniu udarów bezpośrednio do aplikacji. Wraz z informacjami wskazującymi na sprawcę udaru, również takie dane, jak czas i miejsce zdarzenia.

4. Samouczek dla operatorów

Nie mniej istotne od wykrywania udarów jest edukowanie operatorów, w jaki sposób ich unikać. Monitoring od Data System posiada swój własny program samouczkowy, który instruuje kierowców w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się pojazdami w miejscu pracy, ostrzega przed udarami i promuje zasady ecodrivingu.

5. Przypomnienia serwisowe i nie tylko

Zdaniem klientów, bardzo przydatną funkcją jest również możliwość ustawienia powiadomień automatycznych. Dzięki nim zarządzający flotą otrzyma z aplikacji informacje o zbliżających się terminach serwisowania pojazdu, czy innych istotnych datach.

Koniec technologii 2G staje się faktem!

18 kwi 2023

Szanowni Klienci, Chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych zmianach w technologii sieci komórkowych na świecie. W ostatnich latach niektóre kraje zdecydowały się wyłączyć sieci 2G, a kolejne mają to w planach w najbliższej przyszłości. Na bazie technologii 2G działają praktycznie wszystkie lokalizatora GPS.

czytaj więcej >

Czy da się kontrolować punktualność handlowców? Czy możemy im ufać, że odwiedzają klientów, a nie tylko ich obdzwaniają?

16 lut 2023

Jednym z najważniejszych zadań handlowców jest nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z klientami. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży.

czytaj więcej >

Masz stary smartfon? Nie zapłacisz za autostradę w aplikacji e-Toll

2 lut 2023

Lokalizator e-Toll to elektroniczne, miniaturowe urządzenie zainstalowane w pojeździe, za pomocą którego w sposób bezobsługowy i automatyczny opłacisz przejazdy po autostradach i drogach ekspresowych w Polsce.

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.