5 funkcji monitoringu wózków widłowych, o których nie wiedziałeś

4 gru 2018

Zwłaszcza jeśli w firmie znajduje się większa liczba pojazdów. Monitoring umożliwia śledzenie pracy wózków widłowych, jak i pracowników. Jednak nie jest to jego jedyna funkcja. Co jeszcze możesz zyskać decydując się na monitoring wózków widłowych?

1. Wózki z autoryzacją

Monitoring wózków widłowych od Data System pozwala na określanie poziomów autoryzacji dla operatorów. Pracownicy mogą mieć dostęp do określonych typów pojazdów - zgodnych choćby ze swoimi uprawnieniami.

2. Operator "pod lupą"

Oprócz informacji, jaki pracownik w jakim czasie dokonał pobrania wózka, monitoring daje możliwość przypisywania archiwum działań do konkretnego użytkownika. W ten sposób zarządzający flotą może sprawdzić, czy dany operator stosuje się do zasad ecodrivingu, jaki jest jego styl jazdy, a także, czy powoduje udary. Więcej na temat ecodrivingu wózków widłowych pisaliśmy we wcześniejszym artykule (czytaj więcej).

3. Wykrywanie udarów

Udary mogą przyczynić się nie tylko do pogorszenia bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale również obniżenia żywotności sprzętu. Niezwykle istotne jest zatem możliwie jak najszybsze ich wykrywanie i podjęcie odpowiednich działań do unikania ich w przyszłości. Monitoring przesyła dane o wystąpieniu udarów bezpośrednio do aplikacji. Wraz z informacjami wskazującymi na sprawcę udaru, również takie dane, jak czas i miejsce zdarzenia.

4. Samouczek dla operatorów

Nie mniej istotne od wykrywania udarów jest edukowanie operatorów, w jaki sposób ich unikać. Monitoring od Data System posiada swój własny program samouczkowy, który instruuje kierowców w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się pojazdami w miejscu pracy, ostrzega przed udarami i promuje zasady ecodrivingu.

5. Przypomnienia serwisowe i nie tylko

Zdaniem klientów, bardzo przydatną funkcją jest również możliwość ustawienia powiadomień automatycznych. Dzięki nim zarządzający flotą otrzyma z aplikacji informacje o zbliżających się terminach serwisowania pojazdu, czy innych istotnych datach.

Optymalizacja kosztów zużycia paliwa w firmie transportowej? To możliwe!

21 wrz 2022

Przekonaj się, jak łatwo zredukować koszty zużycia paliwa, aby ograniczyć wydatki w firmie transportowej. Poznaj nasze metody na oszczędzanie oraz zapobieganie kradzieżom benzyny lub oleju z baku! Nowoczesne rozwiązania znajdziesz właśnie u nas!

czytaj więcej >

Firma transportowa może być nowoczesna! Poznaj niezbędne rozwiązania

12 wrz 2022

Poznaj rozwiązania, które sprawią, że Twoja firma transportowa stanie się nowoczesna oraz zacznie szybciej się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Przeprowadź modernizację na miarę XXI wieku! Dowiedz się więcej już dziś!

czytaj więcej >

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową. Sprawdź nasze porady

12 wrz 2022

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja firmowa flota stała się wydajniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, jak zarządzać pojazdami, stosować monitoring GPS oraz dlaczego warto optymalizować trasy!

czytaj więcej >

DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.