5 funkcji monitoringu wózków widłowych, o których nie wiedziałeś

4 gru 2018

Zwłaszcza jeśli w firmie znajduje się większa liczba pojazdów. Monitoring umożliwia śledzenie pracy wózków widłowych, jak i pracowników. Jednak nie jest to jego jedyna funkcja. Co jeszcze możesz zyskać decydując się na monitoring wózków widłowych?

1. Wózki z autoryzacją

Monitoring wózków widłowych od Data System pozwala na określanie poziomów autoryzacji dla operatorów. Pracownicy mogą mieć dostęp do określonych typów pojazdów - zgodnych choćby ze swoimi uprawnieniami.

2. Operator "pod lupą"

Oprócz informacji, jaki pracownik w jakim czasie dokonał pobrania wózka, monitoring daje możliwość przypisywania archiwum działań do konkretnego użytkownika. W ten sposób zarządzający flotą może sprawdzić, czy dany operator stosuje się do zasad ecodrivingu, jaki jest jego styl jazdy, a także, czy powoduje udary. Więcej na temat ecodrivingu wózków widłowych pisaliśmy we wcześniejszym artykule (czytaj więcej).

3. Wykrywanie udarów

Udary mogą przyczynić się nie tylko do pogorszenia bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale również obniżenia żywotności sprzętu. Niezwykle istotne jest zatem możliwie jak najszybsze ich wykrywanie i podjęcie odpowiednich działań do unikania ich w przyszłości. Monitoring przesyła dane o wystąpieniu udarów bezpośrednio do aplikacji. Wraz z informacjami wskazującymi na sprawcę udaru, również takie dane, jak czas i miejsce zdarzenia.

4. Samouczek dla operatorów

Nie mniej istotne od wykrywania udarów jest edukowanie operatorów, w jaki sposób ich unikać. Monitoring od Data System posiada swój własny program samouczkowy, który instruuje kierowców w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się pojazdami w miejscu pracy, ostrzega przed udarami i promuje zasady ecodrivingu.

5. Przypomnienia serwisowe i nie tylko

Zdaniem klientów, bardzo przydatną funkcją jest również możliwość ustawienia powiadomień automatycznych. Dzięki nim zarządzający flotą otrzyma z aplikacji informacje o zbliżających się terminach serwisowania pojazdu, czy innych istotnych datach.

Idą zmiany! Znikają bramki z Państwowych autostrad.

9 lis 2021

Już 1. grudnia 2021 szykuje się kolejna duża zmiana. Tym razem będzie ona dotyczyła pojazdów osobowych, motocykli oraz wszelkich pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony.

czytaj więcej >

Data System wśród certyfikowanych dostawców e-TOLL

2 cze 2021

Firma Data System uzyskała certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej do obsługi systemu e-TOLL dla czterech urządzeń lokalizacyjnych.

czytaj więcej >

Pobierz nową aplikację mobilną DS Locate!

4 mar 2021

Od niedawna dostępna jest bezpłatnie, zupełnie nowa aplikacja mobilna DS Locate. Tym samym wycofujemy aplikację DS Car Spy.

czytaj więcej >

DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.