• 5 funkcji monitoringu wózków widłowych, o których nie wiedziałeś

  2018-12-05

  System monitoringu, który ułatwia sprawne zarządzanie flotą pojazdów, jest obecnie koniecznością.

  Zwłaszcza jeśli w firmie znajduje się większa liczba pojazdów. Monitoring umożliwia śledzenie pracy wózków widłowych, jak i pracowników. Jednak nie jest to jego jedyna funkcja. Co jeszcze możesz zyskać decydując się na monitoring wózków widłowych?

  1. Wózki z autoryzacją

  Monitoring wózków widłowych od Data System pozwala na określanie poziomów autoryzacji dla operatorów. Pracownicy mogą mieć dostęp do określonych typów pojazdów - zgodnych choćby ze swoimi uprawnieniami.

  2. Operator "pod lupą"

  Oprócz informacji, jaki pracownik w jakim czasie dokonał pobrania wózka, monitoring daje możliwość przypisywania archiwum działań do konkretnego użytkownika. W ten sposób zarządzający flotą może sprawdzić, czy dany operator stosuje się do zasad ecodrivingu, jaki jest jego styl jazdy, a także, czy powoduje udary. Więcej na temat ecodrivingu wózków widłowych pisaliśmy we wcześniejszym artykule (czytaj więcej).

  3. Wykrywanie udarów

  Udary mogą przyczynić się nie tylko do pogorszenia bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale również obniżenia żywotności sprzętu. Niezwykle istotne jest zatem możliwie jak najszybsze ich wykrywanie i podjęcie odpowiednich działań do unikania ich w przyszłości. Monitoring przesyła dane o wystąpieniu udarów bezpośrednio do aplikacji. Wraz z informacjami wskazującymi na sprawcę udaru, również takie dane, jak czas i miejsce zdarzenia.

  4. Samouczek dla operatorów

  Nie mniej istotne od wykrywania udarów jest edukowanie operatorów, w jaki sposób ich unikać. Monitoring od Data System posiada swój własny program samouczkowy, który instruuje kierowców w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się pojazdami w miejscu pracy, ostrzega przed udarami i promuje zasady ecodrivingu.

  5. Przypomnienia serwisowe i nie tylko

  Zdaniem klientów, bardzo przydatną funkcją jest również możliwość ustawienia powiadomień automatycznych. Dzięki nim zarządzający flotą otrzyma z aplikacji informacje o zbliżających się terminach serwisowania pojazdu, czy innych istotnych datach.

Blog Blog

Tematy warte zajrzenia!

FAQ FAQ

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

Pomoc Pomoc

W przypadku problemów prosimy o kontakt.

Do pobrania Do pobrania

Pliki, które mogą Ci się przydać.

Mapa Mapa

Mapa strony. Na wszelki wypadek.