Wyjątkowa

DS App

Do każego urządzenia DS system dołączamy wyjątkową aplikacja DS Locate. Masz Maca, androida, smartfona czy laptop - nieważne, chodzi na wszystkim.

Android AppApple App
Aplikacja DSLocate

Jak uzyskać dostęp do aplikacji ?

Kliknij w prawym górny rogu przycisk „Zaloguj”, następnie „Załóż konto” i uzupełnij dane, a na swojego maila otrzymasz link do aktywacji konta w aplikacji. Pobierz instrukcje

Lista pojazdów

To podstawowa zakładka w DSLocate zawierająca listę pojazdów, informacje o prędkości i położeniu pojazdu, jego statusie, poborze opłaty e-TOLL, a wkrótce także statystyki dzienne.

Podgląd na mapie

Podstawową funkcją systemu DS Locate jest śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Chodzi tu o bieżącą kontrolę lokalizacji pojazdu, sprawdzanie czy pojazd aktualnie jest w ruchu, aktualny stan paliwa i prędkość, informacje o dzisiejszym pokonanym dystansie i czasie pracy, informacje o stanie urządzenia, dane dodatkowe: temperatura zmierzona przez czujniki, kontrola urządzenia zewnętrznego, dane z tachografu itd. dane te możemy podejrzeć na mapie.

Archiwum tras

Z poziomu aplikacji DS Locate jest możliwość podglądu zaległej trasy pojazdy. Dostęp do historii trasy jest bezterminowy, co oznacza, że możemy przeglądać trasę nawet np. za 2 lata wstecz.

Alarmy

W DS Locate dostępne są alarmy w formie powiadomień o braku nadawania sygnału od 15 minut. Otrzymywanie powiadomień wymaga rejestracji w aplikacji DS Locate na stronie https://dslocate.datasystem.pl oraz pobrania aplikacji mobilnej. Wówczas możliwe jest otrzymywanie powiadomień push na aplikację mobilną oraz wiadomości e-mail na adres podany podczas rejestracji konta.

Podgląd w czasie rzeczywistym

Funkcjonalność polegająca na możliwości kontrolowania w czasie rzeczywistym naliczania opłat w państwowym systemie e-TOLL. W momencie kiedy auto porusza się po drogach płatnych, w prawym górnym rogu przy każdym aucie pojawia się czerwona ikonka e-TOLL (zaznaczona poniżej na zielono). W okienku pojawia się informacja o pobraniu opłaty i wykazuje saldo po pobraniu opłaty.

Możliwość blokowania wysyłania danych lokalizacyjnych do e-Toll

DS Locate umożliwia wyłączanie przesyłu danych do e-TOLL. Oznacza to, że po opuszczeniu drogi płatnej, poruszając się po drogach lokalnych, można zablokować wysyłanie danych do KAS. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku, kiedy na co dzień poruszamy się autem poniżej 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej, a okazjonalnie pojazd np. ciągnie przyczepę i wówczas DMC zestawu przekracza 3,5 tony. Wówczas jest zobowiązany do uiszczania opłaty za przejazd. W takim przypadku można zarejestrować pojazd z przyczepą na stronie rządowej etoll.gov.pl, a w przypadku faktycznego poruszania się takiego zestawu po drodze płatnej, należy zaznaczyć „Wysyłaj e-TOLL".

Możliwość wysyłania danych do systemu SENT

W aplikacji DS Locate jest możliwość wysyłki danych do rejestru SENT (Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu). Przesył danych do rejestru SENT jest obowiązkowy dla przewoźników zajmujących się transportem towarów wrażliwych (np. paliwa, alkohol, tytoń). Przy okazji wdrożenia systemu e-TOLL, rejestr SENT funkcjonuje teraz w oparciu o Biznes ID. Zgłoszenie przewozu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Przy liście urządzeń, jest checkbox, którym możemy kontrolować wysyłanie danych do rejestru SENT.

Wyświetlanie Biznes ID i PIN

W prawym górnym rogu aplikacji pod ikonką kwadratu podane są wszystkie urządzenia. Przy każdym z nich wskazane jest Biznes ID oraz PIN, które są niezbędne do rejestracji pojazdu w państwowym systemie poboru opłat e-TOLL.

Statystyki dzienne

Informują o tym, co działo się z pojazdem w bieżącym dniu, do obecnej chwili. W tych statystykach znajdziemy takie informacje, jak łączny czas jazdy, postojów i parkowania, czas najdłuższego postoju, dystans, liczba uruchomień silnika, średnia prędkość


DS centrala
Data System Group
ul. abpa A. Baraniaka 88 B
61-131 Poznań | Polska

+ 48 61 62 63 000
biuro@datasystem.pl
Sklep
Produkty
Regulamin usługi DSLocate
DS linia 801 88 77 88 Czynna całą dobę. Numer dostępny także z telefonów komórkowych.